5 порад щодо форматування е-книжок

Створення електронної книги залишається головною проблемою для більшості авторів. Електронна книга насправді складається з набору файлів html та CSS «таблиці стилів», які розповідають про все: як вона повинна виглядати, інші папки, що містять зображення чи шрифти, а також деякі мета-дані з інформацією про автора, видавця або назви. Тому дивіться 5 порад щодо форматування е-книжок:

Електронні книги повинні бути простими та гнучкими у використанні

Неможливо усе повністю налаштувати, оскільки читачам потрібно буде збільшити текст, змінити шрифт, розширити висоту рядка; до того ж, електронна книга буде виглядати по-різному на кожному пристрої та інструменті попереднього перегляду. Замість того, щоб додавати багато стилів, потрібно зробити все простим.

Ви можете вставляти зображення, але майте на увазі, що пристрої мають високу роздільну здатність і всі зображення виглядають дуже маленькими (почніть із зображень розміром 1440 пікселів і намагатися зберігати їх під 127kb.)

Почніть з файлу Word

Найпростіший спосіб створити електронну книгу — це почати з правильного налаштування вашого файлу Word. Використовуйте рядки-відступи, а не вкладки. Використовуйте стиль “heading1” для всіх назв розділів. Детальний посібник: www.diybookformats.com/ebooks.

Якщо ви зробили це правильно, можете скористатись простим інструментом перетворення електронних книг або завантажити його прямо в Kindle, або запустити його через калібр, і все має виглядати ідентично до документа Word.

Працюємо з файлом epub

Якщо ви використовуєте Scrivener, ви можете експортувати файл EPUB, але не зможете легко вносити зміни — у вас буде однакова проблема з калібровими або автоматичними конверторами. Щоб внести зміни або виправити помилки, вам потрібно буде завантажити Sigil (може бути складним для навчання, але якщо у вас вже є виправлений файл EPUB, то це не повинно бути проблемою). Ви також можете використовувати Sigil для додавання шрифтів або зображень, редагувати таблицю стилів.

InDesign буде експортувати EPUB зі шрифтами, але зазвичай вам доведеться видаляти принаймні атрибути шрифту (тому що ви хочете, щоб кожен електронний пристрій мав можливість обробляти текст, аби ваша книга не виглядала дивно або відрізнялася від будь-якої іншої, переглянутої на цьому пристрої).

Інший варіант: Jutoh — це платне програмне забезпечення, але більшість варіантів досить легко знайти, у тому числі і вбудовані шрифти.

Онлайн-ресурси

Оскільки електронна книга в основному являє собою набір різних розділів — кожен із них налаштований як веб-сторінка. Існує багато нових сайтів, які дозволяють додавати розділи один за одним і дають змогу експортувати все прямо. Вони працюють аналогічно з WattPad.

Деякі з них:

Однак окремі ресурси вимагають щомісячних планів або підтвердження, що ви використовуєте їх для розповсюдження. Також є плагін WordPress, де просто розмістити свої розділи в своєму блозі WordPress і експортувати їх звідти.

Fiverr.com

Але насправді набагато простіше дозволити комусь це зробити. Форматування електронних книг часто коштує близько 100 доларів, але ви можете отримати готовий продукт за приблизно п’ятнадцять доларів на Fiverr.com (хоча це все-таки варто вивчити Sigil, аби запобігти неминучих помилок). Читайте статтю https://www.vydra.net.ua/strategiyi-publikuvannya-elektronnyh/.

Джерело: Publishing: 5 Top Tips for Formatting Ebooks. ALLI.
Опубліковано: 10 жовтня 2014 р.
Зреферувала Марія Трофіменко.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *