Успішний автор самвидаву — реально чи примарно?

Ринок самвидаву перенасичений неякісною, жахливою літературою. Багато хто дивується таким невтішним результатам і мріє про успіх у цій галузі. Проте все частіше поняття «успішний автор» асоціюється з великим бюджетом та безліччю «треба». Мо;ливо, у вас немає великої фінансової подушки, але точно є соцмережі, комунікація і талановиті знайомі. Дотримуйтесь лише кількох простих правил:

1. Не публікуйте погану, «сиру» книгу.

Ви хочете створити цікаву книгу, знайти аудиторію, з якою ділитиметеся творчістю, з якою шаленітимете від героїв чи сюжетів.
Якщо книга досягає цих цілей, то інші правила вже не такі й важливі, чи не так?
Самвидав — не те місце, де можна лише вихвалятися високим рівнем граматики та пунктуації. В більшості випадків читачам все одно, чи довге тире Ви ставите, чи коротке, та чи всюди витриманий однаковий стиль переліку. Якщо орієнтуєтеся на людей в інтернеті, то краще звертайте більше уваги на зміст та форму вашої історії.
Читайте багато самвидаву, дивіться, що цікавить вас та інших. Успішний автор має редактора, який подбає про пропущені коми, тире та переплутані прийменники.

Книга - успішний автор самвидаву

2. Ви не можете критикувати власну книгу.

Книга і автор як одне ціле. За таких умов об’єктивно оцінити власні ідеї неможливо. Завжди потрібний хоча б один свіжий погляд. Якщо ви не можете найняти професійного редактора через нестачу коштів, скористайтеся цими не менш ефективними шляхами оцінки.

  • Редагування розвитку. На етапі створення ідеї зверніться до інших людей за їхньою думкою. Скористайтеся послугами видавництва або ж шукайте порад у однодумців. Організуйте мастермайнд, де поділитеся своїми ідеями та оціните чужі. Доєднайтеся до груп письменників та інших креативників у соцмережах.
  • Редагування контенту. Тепер вам потрібно зробити висновок, чи відповідає створений текст початковій ідеї. Запропонуйте безкоштовний примірник вашої книжки в обмін на відгук від читача. Створіть окрему форму-анкету та пропишіть у ній запитання, на які б хотіли отримати відповідь.
  • Корегування. Попрацюймо над оргфографією та пунктуацією. Зверніться до послуг редактора-початківця. Він отримає досвід та рекомендації, ви — відредагований текст. Або ж попросіть про допомогу свого вчителя з культури мовлення.
  • Коректура. Для того, щоб не пропустити недолік у дизайні чи верстці, запропонуйте компетентному читачеві переглянути ваш рукопис.

Успішний автор не боїться йти на авантюру та шукає різні шляхи для здійснення мети. Про фішки самвидаву читайте у нашому матеріалі.

Джерело: Self-Publishing? These Editing Tips Will Ensure You Release a Quality Book. The Write Life.
Дата звернення: 03.04.2014
Переклали та зреферували Катерина Скобєлєва, Ольга Кудісова

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *