10 ЛГБТК книг, які потрібно прочитати кожному підлітку

10 ЛГБТК книг

Ви знаєте таке гіркувато-солодке відчуття після завершення цікавої книги? Ти звикаєш до неї і глибоко у душі розумієш, що вона залишиться з тобою назавжди. Ти записуєш улюблені цитати, дорожиш персонажами і розширюєш світогляд за допомогою різних перспектив. Ось чому так важливо, щоб підлідки могли легко знаходити і читати ЛГБТК книги. Вони повинні бачити себе в історіях, які вони читають, і розуміти, що вони не одні. 

Ось 10 ЛГБТК книг, які потрібно прочитати кожному підлітку:

1. Бенджамін Алір Саєнс «Арістотель і Данте відкривають таємниці Всесвіту» («Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe» by Benjamin Alire Sáenz)

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe — ЛГБТК книги

Це історія про Аристотеля і Данте, двох мексикансько-американських підлітків, які намагаються знайти своє місце у світі. По дорозі вони знаходять один одного і дізнаються, що вони — складні, багатошарові і емоційні персонажі. Те, як Бенджамін Алир Саєнс пише про їх дружбу не зрівняти ні з чим.

2. Емілі М. Данфорт «Перевиховання Кемерон Пост» («The Miseducation of Cameron Post» by Emily M. Danforth)

The Miseducation of Cameron Post — ЛГБТК книги

Влітку 1989 року для Кемерон Пост все змінилося. Вона, несподівано для самої себе, цілується зі своєю найкращою подругою Ірен, але перш ніж вона може зрозуміти свої почуття, її батьки гинуть в автокатастрофі. Кемерон тепер доводиться жити в невеликому містечку зі своєю консервативною тіткою, а за цим слідує сміливе та суворе дослідження своєї ідентичності, статевої відмінності і толерантності.

3. Реінбоу Роуелл «Продовжуй» («Carry On» by Rainbow Rowell)

Carry On — ЛГБТК книги

Реінбоу Роуелл, Ви знову це зробили! Якщо у книгах вам подобаються сцени поцілунків, кмітливі жарти і романтичні моменти, то ЛГБТК книга «Продовжуй» — для вас. Ви будете почувати себе немов мухою на стіні, яка спостерігає за розвитком відносин між Саймоном і Базом. Увага: на вас очікують моменти, від яких ви захочете кричати від радощів і розчулення.

4. І. В. Грегоріо  «Ніщо з вищезгаданого» («None of the Above» by I.W. Gregorio)

None of the Above — ЛГБТК книги

У Крістін нібито ідеальне життя: вона була обрана королевою балу, отримала стипендію в коледжі і шалено закохана в свого бойфренда. Але одного разу дівчинка дізнається правду — вона народилася інтерсексуалкою. Скоро вся школа дізнається про її секрет, а Крістін сумнівається у встому, що її оточує. ЛГБТК видання «Ніщо з вищезгаданого» є важливою історією про ідентичність, розуміння і про те, що значить бути самим собою.

5. Дженді Нельсон «Я подарую тобі сонце» («I’ll Give You the Sun» by Jandy Nelson)

I’ll Give You the Sun — ЛГБТК книги

Читати книгу “Я подарую тобі сонце” — це як читати дві книги в одній. Першу половину історії розповідає тринадцятирічний Ной, а другу половину розповідає його сестра-близнюк Джуд три роки потому. Чудовий роман Дженді Нельсон наповнений епічними, поетичними метафорами від початку до кінця: “Моє серце більше, ніж у синього кита, якому потрібно своє місце для парковки”. Непритомність. Ти точно отримаєш емоційний вклад з цього роману.

6. Сара Мун «Лист Q» («The Letter Q» edited by Sarah Moon)

The Letter Q — ЛГБТК книги

Якби ви могли написати лист для молодшого себе, що б ви сказали? У «Листі Q», автори діляться порадами, повних любов’ю і розумінням, які вони хотіли б почути персони нетрадіційної орієнтації, коли вони були молодше. Їх поради сильні, чесні і неймовірно надихають.

7. Ненсі Гарден «Енні на моєму розумі» («Annie on My Mind» by Nancy Garden)

Annie on My Mind — ЛГБТК книги

«Енні на моєму розумі» — спірна книга. Спочатку вона була видана у 1992 році і була заборонена в багатьох шкільних бібліотеках. Але Ненсі Гарден сміливо дала голос багатьом підліткам в 90-х роках. ЛГБТК книжка «Енні на моєму розумі» — це важлива історія про те, як знайти в собі мужність бути собою.

8. Адам Сільвера «Більш щасливий, ніж нещасливий» («More Happy Than Not» by Adam Silvera)

More Happy Than Not — ЛГБТК книги

Вага світу лежить на плечах Аарона Сото. Його батько покінчив життя самогубством, мати стомилася, а люди починають говорити про його нову дружбу з Томасом. Аарон настільки перевантажився від того, що відбувається навколо нього, що хлопець мріє щоб стерти свою пам’ять. Навіщо? Щоб він міг забути, що він гей і жити набагато легше, відчуваючи нормальним підлітком. Ми гарантуємо, що ви не передбачите те, якою має бути кінцівка.

9. Лізи Вільямсон «Мистецтво бути нормальним» («The Art of Being Normal» by Lisa Williamson)

The Art of Being Normal — ЛГБТК книги

У Девіда є секрет. Його батьки думають, що він гей, а шкільні хулігани вважають його дивним. Але тільки його друзі знають правду: він хоче бути дівчиною. Коли Лео, новенький хлопець в школі, встає на захист Девіда, вони стають друзями. Але ми швидко дізнаємось, що у Лео теж є секрет. ЛГБТК видання «Мистецтво бути нормальним» красиво досліджує ідентичність, прийняття, впевненість і признання себе тим, ким ти є.

10. Сара Фарізан «Розкажи мені ще раз, як почуваються закохані» («Tell Me Again How a Crush Should Feel» by Sara Farizan)

Tell Me Again How a Crush Should Feel — ЛГБТК книга

Лейла — учениця старших класів, яка боїться признати себе лесбіянкою через іранську спадщину. Але це триває до тих пір, поки вона не зустріне Саскію, красиву нову дівчину. «Розкажи мені ще раз, як почуваються закохані», досліджує різні теми, що виходять далеко за рамки сексуальної ідентичності; Сара Фарізан також відкрито пише про расову та культурну ідентичність.

Читайте також про заборонені дитячі книги.

Джерело: https://hellogiggles.com/reviews-coverage/books/lgbt-books-for-ya-readers/

Зреферувала Маргарита Іванченко

Поширте у соціальних мережах:

2 коментаря до “10 ЛГБТК книг, які потрібно прочитати кожному підлітку

  1. Сповіщення: Вихід історичного роману на тему ЛГБТ перенесено через скандал

  2. Сповіщення: Книжки допомагають відкрито говорити про проблеми ЛГБТ+

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *