17 пунктів про дизайн, які має знати кожен самвидавець

Не обов’язково наймати дизайнерів для створення успішної книги. Ви можете зробити це самі, прочитавши 17 пунктів про дизайн.

 1. Дизайн книги, як правило, є типографічним дизайном. Більшість книг складаються повністю з тексту. Навчання типографії вимагає часу, практики та ознайомлення з інструментами дизайну.
 2. Правила книгодрукування та дизайну були створені протягом сотень років, часто у відповідь на нові технології, використовуються для виготовлення книг, і є єдиним найбільшим впливом на дизайн книг.
 3. Люди мають очікування щодо того, як книги повинні виглядати, і протилежність цим очікуванням може коштувати Вам втрати читабельності та, нарешті, читацької аудиторії.
 4. Читабельність є найбільшою проблемою дизайну книг. Якщо Вам вдасться цього досягти, то інша частина Вашого дизайну, ймовірно, стане на місце.
 5. Використання високоякісних шрифтів дозволить вирішити ряд проблем, що виникають при оформленні книг.
 6. Ви можете створити свою книгу, але не можете очікувати експертних результатів.
 7. Наближаючись до дизайну книги, спочатку подумайте про читачів, для яких Ви це написали, а потім подумайте про свої цілі публікації.
 8. Приватні, некомерційні самостійні видавці можуть заощаджувати гроші та отримувати задоволення від дизайну. Використовуйте книги, які вам подобаються за моделі.
 9. Самвидавці можуть використовувати інструменти, починаючи від Word, Open Office, TeX, Adobe InDesign та інших.
 10. Конкурентні, орієнтовані на продаж самвидавці найчастіше наймають професіоналів та співпрацюють з ними, аби отримати книгу, яка буде вигідно відрізнятись від книг традиційних видавців.
 11. Дизайн книг включає в себе два різних аспекти, які певним чином є повними протилежностями. Дизайн обкладинки має привернути увагу, шокувати, виступати як плакат або реклама. Дизайн розворотів — невидимий, він дозволяє автору спілкуватися з читачем без перерви.
 12. Елементи оформлення книг майже повністю типографські: макет сторінки, розділів, розвороти на 2 сторінки. Навіть ілюстрації, графіки, графіки, фотографії, іконки, бічні панелі та табличні матеріали зазвичай складаються з типографічних елементів або приєднуються до них.
 13. При перетворенні рукопису в книгу дизайн відрізняється від макета. Має бути створений дизайн, який відповідає всім форматуванням, використаним у рукописі, іноді спрощений.
 14. Форматування стосується того, як частини, розділи, підзаголовки, списки та всі інші елементи книги організовуються, щоб допомогти читачеві під час навігації текстом. Формати, використані автором у книзі, допомагають визначити інфраструктуру книги. Найголовніше для авторів запам’ятати, що ієрархія інформації повинна бути чіткою для читача, книга повинна бути послідовною від початку до кінця.
 15. Метою дизайнерського процесу є полегшення розуміння — використовуючи інструменти типографії важливо чітко представити авторську роботу.
 16. На практиці кінцевий продукт дизайну для друкованих книг — 2 PDF-файли; один для внутрішнього книжкового блоку, інший — для обкладинки. У твердих покриттях Ви можете мати три або чотири. Для електронних книг ми отримаємо один графічний файл для обкладинки та один текстовий файл для внутрішнього блоку.
 17. Аматорські книги не повинні виглядати як усі книги в їхньому жанрі. Комерційні книги повинні виглядати як інші книги в межах їх жанру, головним чином, щоб браузери та потенційні покупці визнали їх як те, у чому вони, ймовірно, будуть зацікавлені.
17 пунктів про дизайн

Читайте нашу статтю https://www.vydra.net.ua/27-deliciously-designed-on-the-covers/.

Джерело: Joel Friedlander. 17 Things Self-Publishers need to know about Book Design. The Book Designer
Дата зверненн: 5 листопада 2012 р.
Переклала та зреферувала: Марія Трофіменко.

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “17 пунктів про дизайн, які має знати кожен самвидавець

 1. Сповіщення: Суперечка Penguin із читачами стосовно обкладинку книжки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *