24 найкращі дитячі книги для майбутніх дизайнерів та творців

Книжки можуть бути неперевершеним творчим натхненням — але чи припускали Ви, що деякі з них — дитячі книги? Що ж, ніколи не рано дізнатись.

Ми поринули у спогади та горища наших батьків і провели кілька досліджень, щоб знайти наші улюблені дитячі книжки. Від графічних дизайнерів та ілюстраторів по всьому світу, це ті, що глибоко вплинули на наше творче майбутнє та кар’єру. Чому б не купити декілька для власних дітей? Вони напевно надихнуть Вашу малечу — і Вас!

а

1. «Round, Square, Triangle»(Круглий, квадратний, трикутник) — Дік Бруна
дитячі книги

Найвідоміший за книгами про Міффі, улюблений голландський ілюстратор Дік Бруна за свою кар’єру опублікував понад 200 книг, включаючи це чарівне дослідження того, як фігури виглядають у повсякденному житті — від круглих табличок до квадратних рам картин.

а

2. «My Modern House» (Мій сучасний будинок) — Шарлотта Трунс
дитячі книги

Книга Шарлотти Трюнс переповнена наклейками, малюнками та кольоровою діяльністю, щоб допомогти маленькому Корбюзьє (французький архітектор) створити свій власний будинок. Натхнення надходить від форм дивовижного модерну Маєтку Барбікан в Лондоні, Будинку Лиця в Кіото та інших.

а

3. «Madame Sonia Delaunay» (Мадам Соня Делоне) — Жерар Ло Монако
дитячі книги

Ця чудова книга паперового інженера Жерара Ло Монако переосмислює текстиль, картини та конструкції французької художниці, українського походження, Соні Делоне, як грайливі поп–ап ілюстрації.

а

4. «I Numeri» (Я Номер) — Луїджі Веронесі
дитячі книги

Опубліковані ще в 1945 році, дитячі книги італійського художника Луїджі Веронесі вчать дітей читати, одночасно досліджуючи мандрівку від конкретного до абстрактного, що розкривається на сторінках — це, навіть, більше для батьків, аніж дітей. Створює гарну пару з іншою книгою Веронесі «I Colori» (Я Колір).

а

5. «Where’s Your Creativity?» (Де твоя творчість?) — Марійка Майжал 
дитячі книги

Як дизайнери ми знаємо, що натхнення може надходити з будь–чого, і ця чарівна ілюстрована книга фінської ілюстраторки Марійки Маджали тому підтвердження. Вона нестандартно досліджує способи, якими творчі діти можуть виразити себе — через танець, їжу, музику тощо.

а

6. «Shapes, Colours, Numbers» (Фігури, кольори, цифри) — Даріо Зеруто
 дитячі книги

Надзвичайно мінімалістична за своїм дизайном, книга кубінського художника Даріо Зеруто, заохочує навчатись, як знайти кольори та форми відкриваючи та закриваючи «дверцята». Потім гра розпочинається, і «двері» можна використовувати для створення власного дизайну. Стильний і простий.

а

7. «123, A Book to See» (123, Книга, яку слід побачити) — Вільям Вондріска
дитячі книги

З обмеженою палітрою чорного та червоного кольорів ця безслівна історія використовує прості ілюстрації повсякденних предметів, щоб зробити абстрактні цифри відчутними. Вондріска, який навчався в Єльському та Художньому інституті Чикаго, опублікував одинадцять дитячих книг разом із його промо–дизайном та рекламною роботою.

а

8. «Ini-Minimalism 1» (Іні–мінімалізм 1) — Єва Дайкстра
дитячі книги

Мінімалізм для міні–людей. Колір і форми розкриваються, щоб виявити геометричних тваринок, які ховаються у цьому інтелектуальному та привабливому дизайні, геометрії, абстракції, кольорах та мінімалізмі голландського дизайнера та співзасновника студії Toko — Еви Дійкстри.

а

9. «My First Book of Patterns» (Моя перша книга візерунків) — Боюн Кім
дитячі книги

Мрія про цукерку в горошок, клітинку, смуги та шеврони (нашивки) — книга корейського фрілансера Боюна Кіма — перша в історії концептуальна книга для дітей! Він викладає десять найпоширеніших візерунків, спочатку як єдиний елемент, а потім окремо, наприклад, кола та горошинки.

а

10. «Blind Mice and Other Numbers» (Сліпі миші та інші числа) — Іван Чермаєв
дитячі книги

Чудові ілюстрації та гарний шрифт у поєднанні з каламбурами, язиковими «твістерами» та мовними «сальто» повинні бути найкращим способом навчитися рахувати до десяти. Легкість та нісенітниця робить цю книгу, відомого американського дизайнера Івана Чермаєва, обов’язковою.

а

11. «My First Shapes with Frank Lloyd Wright» (Мої перші форми з Френк Ллойд Райт) — Лідія Ортіс
дитячі книги

Ви коли–небудь хотіли, щоб легендарний архітектор Френк Ллойд Райт навчив вас фігурам? Ну а тепер всі ваші мрії можуть здійснитися! Філіппінська дизайнерка Лідія Ортіс створила геніальну книгу, яка викладає основні форми, кола, квадрати та трикутники за допомогою основних геометричних фігур, які використовував Ллойд Райт у своїх будівлях.

а

12. «I Know a Lot of Things» (Я знаю багато речей) — Енн та Пол Ренд
дитячі книги

Пам’ятаєте ту дитячу насолоду дізнатися щось нове? Енн та Пол Ренд увіковічили це почуття у книзі, яка відзначає вивчення дитиною нових захоплюючих знаннь завдяки грайливій ілюстрації та приємному дитячому письму.

а

13. «Now Make This» (Тепер зробіть це) — Томас Бернтхаллер

Це трошки інше, у книзі детально описані 24 DIY проєкти для дітей, розроблені різноманітними дизайнерами різних дисциплін. Це може бути найкращим способом змусити дітей виготовляти дизайн світового класу прямо у власному домі!

а

14. «We Love Each Other» (Ми любимо один одного) — Юсуке Йонезу

Японський ілюстратор Юсуке Йонезу створив цю чудову книжку, яка гарантовано викличе посмішку на вашому обличчі! Завдяки сміливим, барвистим ілюстраціям котів, слонів, черепах, кроликів та ін., він досліджує любов та єднання — корисний урок для всіх, не лише для дітей.

а

15. «Supposing…» (Припустимо…) — Боб Гілл

Прекрасно ілюстрована версія поеми 1960–х років Аластаїра Рейда від легендарного дизайнера Боба Гілла. Його ілюстрації намальовані рукою і фантастично прокреслені, з випадковими кольорами. Це було б чудовим доповненням до будь–якої книжкової полиці незалежно від віку.

а

16. «Alexander Girard Colouring Book» (Книжка–розмальовка Олександра Жирара) — Глорія Фаулер

Олександр Жирард, якого ви можете знати як Сандро, був архітектором та дизайнером інтер’єрів, промислових, меблевих та текстильних виробів. Ця прекрасна книжка–розмальовка дозволяє дітям поринути у життя впливового дизайнера, коли вони створюють свої власні барвисті конструкції з лінійки Гірарда.

а

17. «Round and Round and Square» (Круглий і круглий і квадратний) — Фредун Шапур

Підтвердженням того, що слова можна створити за допомогою кола та квадрата — ця книга британського післявоєнного дизайнера Фредуна Шапуропена відкриває можливості візуального вираження! Незважаючи на те, що вона була опублікована в 1965 році, вона просвітить юних читачів.

а

18. «As Time Passes» (Проходить час) — Мадалена Матосо

Часи минають, але прекрасні ілюстрації живуть вічно. Частина португальської студії Planeta Tangerina, яка спеціалізується на комунікаційному дизайні для дітей, у книзі Мадалени Матосо розмірковується про те, як швидко минає час і, як зміни, що приходять, неминучі. Вічна книга з гострим повідомленням.

а

19. «Who Built That? Modern Houses» (Хто це збудував? Сучасні будинки) — Дідьє Корніля

Приготуйте своїх дітей до подорожі навколо модерністських туристичних місць наступного відпочинку! Ця книга Дідьє Корнілла 2014 року знайомить дітей з архітекторами, їх концепціями та найважливішими будівлями завдяки захоплюючим малюнкам та легкому для розуміння тексту.

а

20. «ABC» (Азбука) — Бруно Монарі

Італійський художник–дизайнер Бруно Монарі весело розважається з алфавітом! Вручну розмальовані ілюстрації супроводжуються вигадливими фразами — від мурашки на яблуці до мушки, що жужжить по всій книзі та забезпечує «Zzzzz» — створюючи захоплюючу подорож азбукою.

а

21. «Art Play» (Арт–гра) — Маріон Дешар

Виявіть художника в дитині! Ця захоплююча книга британської ілюстраторки та авторки Маріон Дешер охоплює малювання, кольори, форми, фарбу, папір, друк та візерунок, щоб грати з мистецтвом, як ніколи раніше — з чудовими ілюстраціями, літерами, колажами тощо.

а

22. «Ready, Set, Build!» (Готові, встановіть, будуйте!) — Джарвіс та Мег Флемінг

Ілюстратор Джарвіс втілює в життя історію Собаки і Птаха, які намагаються разом побудувати дім. Через риму та барвисті ілюстрації, книга керує початківцями архітекторами на місцях будівництва — від створення ескізних планів до очищення завали, з попередженнями щодо безпеки.

а

23. «Professor Astro Cat’s Solar System» (Сонячна система професора Астро Кота) — доктор Домінік Уоліман та Бен Ньюмен

Який найкращий спосіб дізнатися про нашу планету, Сонячну систему та Всесвіт, ніж від кота? Як щодо цієї книги, яка демонструє дивовижну графіку британського фрілансера Бена Ньюмена та деякі знання його друга та вченого доктора Домініка Уолімана? Нічого кращого й придумати не можна.

а

24. «Facts!» (Факти!) — Фатті Берк

Ніколи не замислювалися, що робить папуга перед сном? Або чим римляни чистили зуби? Втамуйте спрагу за допомогою цієї фантастичної книги фактів, в якій представлені магічні ілюстрації ірландського ілюстратора Фатті Берк.

а

Джерело: https://www.shillingtoneducation.com/blog/best-childrens-books/
Опубліковано: 3 травня 2020
Переклала та зреферувала: Ася Геть

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *