А якщо запустити свою книгу як безкоштовний подкаст? Майже не божевільно!

Джо Пуліцці 15 років видає книжки. Він опублікував п’ять своїх маркетингових книг і ще п’ять книжок від інших авторів. Скажімо так, Джо розуміється на нон-фікшн.

Торік він наважився зайти на невідому для нього територію, щоб опублікувати свій перший роман, такий собі містичний трилер “Воля до смерті”. Кожен видавець розуміє, що якщо перейти від не художньої літератури до художньої, то відчуття ніби починаєш спочатку.

Джо звернувся до понад 40 агентів, які спеціалізуються на містичній літературі. Врешті, він вирішив видати книгу самостійно.

Тож Джо запитав себе: “Як авторові самостійно зробити зі своєї книги бестселер без допомоги традиційного видавця?” Відповідь: бути інакшим! Тож Джо вирішив зробити безкоштовний подкаст! 

Для реклами Джо з командою розробили трейлер аудіокниги і опублікували його в жовтні 2019. Згодом “Воля до смерті” була офіційно випущена на всіх платформах подкастів, включаючи Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Stitcher та Overcast.


Результати були вражаючі: книжка потрапила до 100 найкращих у  категорії криміналістика в Apple, а також понад 50 000 індивідуальних завантажень подкастів, включаючи 75 рейтингів Apple. До того ж, Джо отримав понад 50 відгуків на сторінці Goodreads та 500+ підписників на сторінці у Facebook.

Невдовзі Джо і його команда підготувалися до другого запуску книги, але вже у цифровому, друкованому та аудіоформатах (на продаж).

І виявилося, що є ще одна непередбачена користь від двох запусків – це можливість просувати все вдвічі, включаючи такі речі, як обкладинка  (одна обкладинка подкасту та одна офіційна обкладинка), два трейлери та дві рекламні кампанії. Вийшло так, що просування книг розпочалося в жовтні з безкоштовної аудіоверсії та тривало до березня до виходу книги. Весь цей час маркетинг не припиняв працювати.

Метою Джо було потрапити до списку бестселерів USA Today, який, мабуть, нереальний для автора-новачка в художній літературі. Уже в березня Джо продав 2 876 примірників книги (це включало 2116 у цифровій версії та 760 у м’якій обкладинці та твердій обкладинці).

Чи спробував би Джо повторити свій досвід? Запуск безкоштовної версії —  чудове рішення для автора-новачка. Це не тільки допомогло залучити аудиторію, але й допомогло створити кращу загальну книгу (із пропозиціями читачів) та стало важливим маркетинговим засобом офіційного запуску. Сьогодні, як визнаний автор, Джо Пуліцці  не впевнений, що випустив би повністю безкоштовну книгу.

Джерело: https://www.bookbusinessmag.com/article/launching-a-book-as-free-podcast/

Фото: https://www.bookbusinessmag.com/article/launching-a-book-as-free-podcast/

Дата звернення: 03.05.2020

Переклала та зреферувала: Дар’я Кісєєва


Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *