Асоціація книговидавців Росії

Асоціація книговидавців Росії – перша професійна організація у країні, що накопичила різний організаційний досвід, структурні навички, системні зв’язки та визначила перспективи свого розвитку.

Створена 17 квітня 1990 року за ініціативою самих видавців. Сьогодні Асоціація книговидавців Росії нараховує близько 200 членів із більш ніж 40 регіонів країни.

Основна мета і рівень можливостей

  1. Організаційне і змістовне забезпечення заходів щодо збереження рівня професійної кваліфікації видавців і їх інформованості. Тобто це – проведення у регіональних центрах семінарів підвищення кваліфікації видавничих кадрів із різної проблематики.
  2. Підтримання необхідного рівня правової компетенції видавців за допомогою систематичних консультацій з питань авторського права й інших законодавчих питань видавничої сфери; координація діяльності видавництв-членів Асоціації в організації колективного управління правами та вторинного копіювання видань в бібліотечній і вишівській практиці.
  3. Організація можливої ​​партнерського середовища для російських видавців, формування інформаційного простору, що включає близьке та далеке зарубіжжя – для ведення більш активної і планомірної практичної роботи з поступками і придбанням авторських прав, спільними виданнями і т.п. Організація цільових книжкових виставок в регіонах і за кордоном з метою просування російської книги за кордоном.
  4. Колективне представлення малих і регіональних видавництв на провідних російських і зарубіжних ярмарках.
  5. З 1991 року проводиться щорічний конкурс «Кращі книги року», що користується високим авторитетом серед видавців. Основна мета – популяризація, збереження і розвиток вітчизняної культури книговидання, підтримка новаторських творчих ідей видавничих колективів.

Це цікаво…

  1. В інтересах розширення діапазону ділових взаємозв’язків своїх членів АСКИ ініціював створення Консультативної Ради видавців СНД (входить 7 країн), Координаційної ради російських зарубіжних видавців (з 16 країн).
  2. У числі постійних організацій-партнерів АСКИ – Федеральне агентство з друку і масових комунікацій («Роспечать»), Комітети Уряду Москви, Федеральне агентство у справах співвітчизників, які проживають за кордоном, і міжнародної гуманітарної діяльності («Росспівробітництво»), Видавнича Рада Руської Православної Церкви, Фонд «Русский свет» та інші.
  3. Робота Асоціації постійно висвітлюється в професійній пресі – тижневику «Книжная индустрия», «Университетская книга» тощо, а також на офіційному сайті aski.ru.

Автор: Сергій Гаврилюк

Читайте далі: Асоціації видавців Польщі

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “Асоціація книговидавців Росії

  1. Сповіщення: ВидРа мандрує: Росія. Яка ситуація на ринку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *