Асоціація видавців Естонії

Асоціація видавців Естонії була створена в 1991 складається з 36 членів-видавництв.

Метою асоціації, як вони зазначають, є виробництво професійно створених високоякісних навчальних матеріалів для шкіл Естонської Республіки. А також внесення свого вкладу в осмислене навчання і розгортання цифрових активів та навчальних матеріалів, пов’язаними з цим питаннями в партнерстві з Міністерством освіти і науки.

Якщо казати про цікаві заходи даної організації, то Естонська асоціація видавців з 2014 року дає звання одного щорічника.

Ця назва призначене для розпізнавання особи або організації, яка в попередньому календарному році його діяльності в літературній і видавничій царинах досягли певного успіху в цій області.

У минулих роках, до прикладу, переможцями ставали  Хаапсалу –  книги затишного книжкового магазину, Естонський центр дитячої літератури , Пеетер Хелм і Урмас Ваді папір.

Члени Естонського Видавничого Союзу оголошують список найбільш продаваних книг  із 2000 року. За  ці роки видавництва Естонії пройшли через різні цифри продажів. З 2011 року вони виходять із своїми книгами-бестселерами в топ сто світу. Між 2011-2015 рр вони розділи книги за п’ятьма напрямками: література, Мемуари, Документальна література, дитяча література і довідкові посібники.

25 найкрасивіших естонських книг

Метою конкурсу є художнє оформлення та друк книг як кращі технічні і психічні зміцнення культурного феномена Естонії.

1 956 ця традиція почалася в конкуренції і в той же час затихла. У 1998 році естонська Graphic Designers асоціація спільно з Асоціацією видавців Естонії та Національною бібліотекою Естонії відродила традицію.

Роботи переможців будуть брати участь в конкурсі найкрасивіших книг у світі в Лейпцигу. Також будуть виставлені на Франкфуртському книжковому ярмарку. Національна бібліотека Естонії повинна скласти пересувну виставку найкрасивіших книг.

Tallinn Book Fair  – книжковий ярмарок, буде проходити з 6 по 8 квітня 2017 року  в Національній бібліотеці.

Книги продають майже 30 видавництв, на ярмарку організовані зустрічі з авторами, презентації книг, семінари, лекції. Усе це доступно як великим, так і маленьким поціновувачам книжного мистецтва.

Перший день ярмарку – літературний форум, «Якщо це важко читати …». Форум досліджував можливості тих хто з якихось причин не в змозі читати – чи є це за станом здоров’я (порушення зору або інші хвороби), або просто не вистачає часу. Мета – зробити книги доступними для обміну досвідом в своїй області. Форум запросив вчителів, бібліотекарів, соціальних працівників та працівників  підтримки, видавців, і, звичайно всіх тих кого ця тема безпосередньо стосується.

Наступного дня будуть заходи, присвячені дизайнерам, графічним дизайнерам, видавцям – усім, хто має відношення  до роботи з текстом, дизайном і оформленням. Для дітей є зустріч з естонськими дитячими авторами, які представлять свої дитячі книги.

Наступний день буде присвячений підсумковим оцінкам всенародної третьої-четвертої літературної гри.

Крім того діти від 4 до 10 років будуть у змозі обробити невелику паперову записну книжку. Там буде також літературний клуб для обговорення книг.

Читайте також: ВидРа Мандрує: Австрія

Зреферувала та переклала: Катерина Біла

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *