Автор «Днів Жасмини» Беньямін став лауреатом літературної премії JCB в Індії

Бенні Даніел — автор знаменитої книги «Дні Жасмини», яка перекладена з малаямської мови англійською, — отримав нагороду від нової премії JCB. Цю нагороду присуджують в Нью-Делі авторам, які зробили внесок у літературу Індії.

Розмір премії становить 2500000 рупій (близько 34 тис. дол.) та містить трофей, виконаний художниками Тукрал і Тагра (Thukral & Tagra). Цікаво, що перекладач твору Хабіб також отримує 500 000 рупій (6 823 дол.).

Нагорода була створена завдяки Рану Дасгуптра (Rana Dasgupta). Рану вдалося привернути увагу читачів до сучасної фантастики Індії, а також залучити читати твори не тільки рідною мовою.

Бенні Даніел має неабияку популярність в Індії. Його найвідоміший роман «Козині дні» вже здобував  почесні нагороди. Твір був випущений у серійній формі мовою оригіналу в журналі «Ілюстрований Тиждень Матрубхумі» («Mathrubhumi Illustrated Weekly»), а згодом — у «Пінгвіні» («Penguin»).

На відміну від роману «Козині дні», де розповідається про мігранта із Саудівської Аравії, у новому шедеврі «Дні Жасмини» розкривається тема Арабської весни. Автор цікаво розповідає про молоду жінку з маленького містечка Близького Сходу. Героїня переживає революцію, руйнування та поділ. Беніамін характеризує роман як  «метафора, сповненого фанатиків світу сьогодення».

На врученні премії авторові, голова журі сказав таке: «Беньямін показав неабияку мужність. Він вивчив найважливіші конфлікти нашого часу. Роман дає потужні уявлення про насильство, пов’язане зі змінами. Він також порушує, як  зв’язок між злочинністю, покаранням та прощенням. Блискучий роман».

Джерело: Porter Anderson. Author Benyamin’s ‘Jasmine Days’ Wins Inaugural JCB Prize for Literature in India. Publishing Perspectives. 

Опубліковано: 16 грудня 2018 р.
Зреферувала Юлія Жиліна.

Читайте також: Нова премія в Австралії: нагорода Американської асоціації перекладачів літератури у 2018 році

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *