Азаде Парсапор — нове ім’я у світі іранського книговидання

парсапор

Азаде Парсапор — засновниця лондонського видавництва Nogaam Publishing. Організація запущена 2012 року для цифрової публікації видань, що піддаються цензурі в Ірані. Nogaam робить їх доступними безкоштовно за ліцензією Creative Commons. Іранські читачі можуть отримати доступ до більш ніж 40 найменувань.

Теми, які висвітлює видавництво у  своїх книгах, в Тегерані під забороною: питання імміграції, цензури, питання ЛГБТ, підпільної музики, жінок, відносин, війни та екстремізму.
Парсапор була вимушена переїхати до Лондона, щоб створити там невеликий осередок вільної іранської літератури, публікація якої була б неможливою на теренах рідної країни Азаде. Вона також не може повернутися до Ірану, оскільки там її діяльність заборонена.
Парсапор завжди хвилюється за своїх письменників, і новини про те, як блогерів арештовують або пересічних людей карають за твіти, для неї є стресовими.

До проблем, пов’язаних з незалежною публікацією іранських авторів, входить ситуація із платнею. Азаде не може користуватися європейськими банками, оскільки санкції можуть не пропустити транзакцію до Ірану. Сама компанія Парсапор окуповується завдяки краудфандигу.
Головною метою Азаде вважає боротьбу зі стереотипами в Ірані, оскільки саме стереотипи формують обмежений світогляд і тримають можливих читачів у лещатах консерватизму. Іншим пріоритетом Парсапор ставить контроль якості своєї продукції. Вона обирає теми не через їхню резонансність, а тому що вони не належно висвітлені.

Азаде бере активну участь у створенні нових гуманітарних проектів, спрямованих на емансипацію іранських жінок та свободу слова в консервативній частині мусульманського світу.

Джерело: Porter Anderson. Freedom To Publish: Interview with Iranian Publisher Azadeh Parsapour. Publishing Perspectives.

Дата звернення: 19. 12. 2018.
Переклала і зреферувала: Юлія Отрішко.

Читайте також: Жіноче лідерство у видавничій справі

Поширте у соціальних мережах:

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *