Збереження довкілля: стратегії досягнення екологічної стабільності до 2030

Збереження довкілля: стратегії досягнення екологічної стабільності до 2030

Фото: @drew_hays

Медіаконцерн Bertelsmann і їхній холдинг Penguin Random House планують повністю перейти на зелену енергію заради збереження довкілля. Про це пише Маркус Доле, генеральний директор компанії Penguin Random House, яка значно випереджає деякі з пунктів нового 10-річного плану Bertelsmann.

«Спільні зобов’язання»

Томас Рабе, голова Bertelsmann, поставив амбітну ціль — досягти повної екологічності для багатонаціональної корпорації до 2030 року. Bertelsmann, що включає Penguin Random House — це конгломерат, який стрімко розвивається. Він охоплює медіа, служби та освітні підрозділи, які працюють в 50 країнах та приблизно 117 000 працівників.

Конкретні цілі програми:

  • 50-відсоткове зниження викидів парникових газів.
  • Зниження вуглецевого сліду до 500 000 тонн.
  • Перехід на абсолютно екологічну електрику.
  • Компенсація залишків викидів.

Маркус Доле розкриває власний підхід до програми:

«Ми взяли на себе дві місії щодо забезпечення екологічності до 2020 року. Перша — налагодити постачання 100 % паперу з сертифікованих заводів. На кінець минулого року понад 98 % наших матеріалів закуплено на фабриках, які дотримуються одного з двох стандартів: Ініціатива з питань екологічно стабільного лісового господарства (SFI) та Лісова наглядова рада (FSC). Ми готові досягти стовідсоткового показника до кінця цього року.

Другою нашою метою було зменшити викиди вуглецю на 10 %. Ми перевищили цей результат, поліпшили інфраструктуру та енергоощадний потенціал компанії. Це скоротить викиди на 20 % до 2025 року».

Далі директор пояснює, що їх стратегія досягнення еко-нейтральності тристороння:

  • Уникати зайвого або надлишкового забруднення.
  • Скоротити його, де можливо.
  • Компенсувати неминучі збитки.

«Ми знаємо, що наш вплив на збереження довкілля неоднаковий у різних країнах, і тому нам потрібно діяти локально. Окремі підрозділи, що оперують у різних галузях промисловості, мають різні вуглецеві сліди та пройдуть шлях до екологічності різними темпами. Утім, як і завжди, ми хочемо поділитися своїми найкращими практиками та знаннями з усім світом. Я також хочу подякувати вам за все, що особисто ви (споживачі — Ред.) робите щодня, аби зробити наші приміщення та послуги більш ощадливими та екологічними. Окремі дії кожного з вас мають значний вплив. Зараз важливіше, ніж будь-коли вживати активних науково обґрунтованих кроків для захисту довкілля. Пам’ятаймо, що ми робимо це заради сучасного та наступного поколінь читачів».

Фото: @publicpowerorg

 «Ми відповідальні»

«Bertelsmann став однією з 800 компаній, які приєдналися до ініціативи Досягнення цілей завдяки науці (Science Based Targets), — повідомляє Томас Рабе. — Ініціатива допомагає компаніям встановлювати науково обґрунтовані цілі щодо ефективнішого впливу на клімат.

Ми хочемо зменшити викиди Bertelsmann у всьому світі. Для цього ми встановимо сонячні панелі, підвищимо енергоефективность та будемо використовувати альтернативні концепції мобільності. Окрім того, ми усунемо забруднення від ланцюгів поставок друкованої та цифрової продукції у співпраці з іншими компаніями.

Так Bertelsmann ліквідує понад пів мільйона тонн викидів CO2­ до 2030 року. Це більше, ніж загальні обсяги засмічення від концерну у 2018 році. Bertelsmann відшкодує залишки викидів за допомогою внутрішніх проєктів із захисту довкілля та оформлення вуглецевих кредитів».

Нижче рекламне відео з поясненням, створене Science Based Targets:


Про збереження довкілля піклуються й українські видавці. Зокрема, видавництво «Ранок» зберігає природу і друкує книжки на «ресайклінговому» папері, запроваджує електронний документообіг і технології, створює цифровий продукт. Сподіваємося, що цю ініціативу, а також іноземний досвід підтримають й інші наші видавництва.

Джерела: https://publishingperspectives.com/2020/02/bertelsmann-and-penguin-random-house-climate-neutrality-by-2030/ https://www.ranok.com.ua/about.html

Дата звернення: 29.03.2020

Переклала і зреферувала: Вероніка Смалько

Читати далі: США: екологія у видавничій справі

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *