Безкоштовна цифрова книга Nosy Crow для дітей про COVID-19

Найшвидша книга, над якою ми коли-небудь працювали

Книжка була розміщена на сайті Nosy Crow 6 квітня. Відтоді безкоштовний 15-сторінковий PDF «Coronavirus» був завантажений понад 713 000 разів, за даними лондонського дитячого видавництва.

Директорка Nosy Crow Кейт Вілсон написала книжку разом з Елізабет Дженнер, авторкою дитячої книжки і редакторкою Nosy Crow, і Нією Робертс, яка є головною дизайнеркою видавництва. Ілюстратор видання — Алекс Шефлер.

Nosy Crow

Аудіоверсію книжки прочитав актор Г’ю Бонневіл. Вона стала доступна в App Store’s CloudAloud для дитячої грамотності.

Ми хотіли звільнити її

Nosy Crow каже, що цю книжечку перекладають уже 44 мовами. Проте видавництво виставило умову, щоб книжка була доступна, безкоштовна, з ліцензією Creative Commons, щоб кожен зміг перейти з посилання на книгу з їхнього сайту.

Зрозумілою, простою мовою книга звертається до дітей безпосередньо у формі запитання та відповіді, разом з ілюстраціями Шеффлера і бульбашками навколо деяких персонажів. Текст пояснює, що це за вірус; як можна захворіти; що відбувається, коли ти хворієш; чому місця, куди зазвичай ходять діти, закриті; що означає сидіти вдома; що діти можуть зробити, щоб допомогти; та що буде далі.

Зведення книги воєдино 

У створенні книги Nosy Crow працювало з Гремом Меддлі, професором з моделювання інфекційних захворювань Лондонської школи гігієни і тропічної медицини. А також з директорами початкових шкіл та дитячим клінічним психологом.

Вілсон розповідає, що почала думати про вплив пандемії, коли була на Брюссельському книжковому ярмарку 4 березня.

Коли вона повернулася до Лондона, то подруга Сара Гейнс, директорка початкової школи в Східному Лондоні, розповіла, як сприймають пандемію діти в її школі: «Вони були стурбовані хворобою та її впливом на їхні життя».

18 березня, коли Вілсон їхала на велосипеді в свій офіс, який компанія тільки що вирішила закрити, подумала, що ми повинні створити книгу для дітей. О 8:22 Вілсон написала Алексу й сказала: «Ми повинні створити цю книгу!» Він погодився.

Команда почала працювати вечорами і у вихідні дні.

Вілсон каже, що було багато версій книги. «Ми спробували з розповідну форму, але потім повернулися до питань та відповідей. Я пам’ятаю, що говорили діти Сари (учні) про їхні страхи і тривоги».

Проєкт книжки був відправлений Меддлі. Він повернув текст з коментарями, і у вихідні дні 28 і 29 березня ми надіслали текст директорам шкіл та дитячому психологу в лондонській лікарні Святого Томаса — яка нещодавно лікувала прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона — для відгуку.

Шеффлер закінчив оформлення за чотири дні. Працюючи на папері він просканував свої роботи, команда Nosy Crow очистила ці ілюстрації та належно розташувала, зробила остаточний монтаж, і результат був готовий вже 6 квітня.

«Це найшвидша книга, над якою ми коли-небудь працювали», — каже Вілсон.

Ідея, що ти можеш щось зробити

За даними ЮНЕСКО, близько 91 % учнів усього світу під впливом пандемії.

У рамках міжнародної діяльності Nosy Crow зв’язалася з 26 міжнародними видавництвами. «Не багато видавництв, до яких ми звернулися з ідеєю, вирішили не публікувати цього», — говорить Вілсон.

У Gallimard Jeunesse в Парижі Томас Дартиг сказав, що коли Вілсон вийшла на зв’язок: «Ми не вагалися ні секунди».

Дартиг, редактор видавництва, пише: «У нас особливі відносини з Nosy Crow. Ми думали про те, як допомогти батькам відповісти на складні запитання про COVID-19 і як заспокоїти та допомогти дітям зрозуміти все це».

Джерело: https://publishingperspectives.com/2020/04/nosy-crow-free-digital-book-for-kids-about-covid-19-takes-off-fast-coronavirus/
Дата звернення: 20.05.2020
Переклала та зреферувала: Ася Геть

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *