Чаркін до конгресу МАВ: “Великим технічним компаніям потрібна освіта копірайту”

Виконавчий директор Блумсбері (Bloomsbury) Річард Чаркін (Richard Charkin ) зазначає, що найбільші в світі компанії нових технологій потребують висвітлення важливості авторських прав, а видавці повинні закликати їх до цього.

Виступаючи на Форумі глобальних лідерів на Міжнародному конгресі видавців в Нью-Делі, Чаркін зазначив: “Google, Apple, Facebook, Microsoft та Amazon – це п’ять найбільших видавничих платформ у світі. Наше майбутнє – в захисті авторських прав, але не думаю, що ці п’ять компаній бачать так само об’єктивно, як і ми. Наше завдання захистити свої  права, ми повинні донести це до них».

На засіданні Формування майбутнього у видавничій справі «Shaping the Future of IP in Publishing» Френсіс Гарі (Francis Gurry), генеральний директор Всесвітньої організації міжнародної власності (ВОМВ), зазначив, що було «порушення в ланцюжку вартості творчого контенту зі  зміною влади на дистрибутивні платформи, які замінили традиційні роздрібні та інші канали дистрибуції».

На сесії “Відповідь на проблеми авторського права”, Луїз Адлер (Louise Adler), президент Австралійської асоціації видавців, додала свою думку. “Так чи так, ми, творці та виробники авторських прав, не були достатньо переконливими.  Споживачі відчувають, що знання вільні, ті, хто створює знання, і ті, хто їх поширює, не вимагають винагороди. Ми не змогли пояснити, чому безкоштовний та вільний контент – це не справедливо, і ми приєдналися до таких бегемотів, як Amazon, чиї бізнес-моделі залежать від цінових балів, які не мають ніякого стосунку  до структури витрат на створення контенту».
Раніше, у вступному слові до Конгресу, президент МАВ Майкл Колман (Michiel Kolman) застеріг, що видавці повинні більше кричати про свої інновації, якщо вони хочуть уникнути поступки директив політики для великих компаній нових технологій.

Джерело: Roger Tagholm. Charkin tells IPA Congress: ‘Big tech companies need copyright education’ Thebookseller.com

Опубліковано: 12 лютого 2018 року

Зреферувала Богдана Дехтяренко

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *