Білий простір: чому з ним варто дружити?

Вміння вдало використовувати білий простір — ефективний інструмент будь-якого дизайнера.

Що таке білий простір?

Всупереч назві, білий простір стосується не тільки білого кольору. Білий простір або повітря — це порожні ділянки дизайну. На них немає тексту, фотографій, ілюстрацій. Це тло, і воно може бути будь-якого кольору. Функцію повітря виконують поля, проміжки між стовпцями, рядками, словами, літерами, фігурами, графікою.

Роль білого простору

Білий простір допомагає увиразнити важливу інформацію, створити акцент. Він веде погляд до головного, дозволяє повідомленню виділятися, оскільки нічого не відволікає глядача. Пам’ятаймо, що основна функція будь-якого дизайну — не привертати увагу, а доносити інформацію, конкретну ідею, цінність, спонукати до дій.

Найпростішим прикладом білого простору є книжки та журнали. Поля (відстань між текстом та краєм сторінки) значно полегшують читання.

Інший приклад — газети. Тут намагаються максимально зекономити місце і помістити на сторінці якнайбільше інформації. Це призводить до захаращеного вигляду та ускладнює читання.

Дотримання балансу між позитивним (заповненим) простором і негативним (порожнім) — ключ до створення естетичної, привабливої композиції. Невміле використання повітря, однак, може створити незавершений вигляд дизайну.

Джерело: Sean Kirkpatrick. Why white space can be your best friend when designing. Canva.

Опубліковано: 19 грудня 2018 р.
Зреферувала Еліна Цильке.

Читайте також: Як зробити обкладинку книги шедевром? Відповідає дизайнер

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *