До книгарні з окулярами

Окуляри з доповненою реальністю допоможуть з вибором


Схоже, що вже скоро консультанти в книгарнях втратять робочі місця. Замість них покупцеві запропонують АР-окуляри або окуляри з доповненою реальністю. Хмарки з анотаціями й клікабельні огляди будуть інформувати читачів про найнеобхідніше для правильного вибору.

Augmented reality (з англ. доповнена реальність, далі АР) давно не новина у світі технологій. Виконавчий редактор інтернет-видання The Verge, Дітер Бонн, зазирнув по той бік розроблення Intel Vaunt — окулярів нового покоління. Потенціал вражає.

По-перше, це — звичайні окуляри, які можна відпускати в аптеці за рецептом чи без. Однак тільки на перший погляд. По-друге, немає жодного комп’ютера або ж величезного кріплення до скла. Окуляри можна налаштовувати під смартфон без жодних дротів чи датчиків.

Застосунки для відтворення АР на смартфонах навряд чи зацікавлять покупців книгарень. Оскільки тримати телефон над книжкою, скануючи QR-код чи ISBN, принаймні не зручно. А от смартокуляри тут стануть у пригоді. У книгарнях зазвичай на видні місця викладають з десяток видань — інші ховаються за стосиками. Одного дня покупці одягатимуть окуляри, дивитимуться на книжку й бачитимуть відгуки, які будуть линути над нею. Клік на віртуальний огляд — ви маєте всю інформацію, потрібну для правильного вибору.

Багато передових книгарень за кордоном вже мають спеціальні термінали, де можна ввести ім’я автора чи назву книги, щоб дізнатися про її полицю. З АР-окулярами читач бачитиме точку «місця призначення», що приведе його до видання.

Єдиний мінус окулярів — їхня оправа. Стандартний дизайн — засіб збереження авторського права компанії. Та сподіваємося, що розробники впораються і з цим завданням. Книгарням варто подумати над додатковим оснащенням своїх клієнтів.

Джерело: Michael Kozlowski. AR is the Future of Bookselling. Goodereader
Опубліковано: 8 лютого 2018 р.
Зреферувала Олена Герасимова.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *