Досвід продажів книжок під час карантину

Завдяки чотирьом книговидавцям, які нещодавно публічно звітували про свої перші прибутки під час карантину, фахівці дослідили досвід та рівень продажів. Дослідження показали однакову схему: продажі були стабільними, доки поширення коронавірусу не змусило закрити більшість книгарень та шкіл. «Продажі були досить хорошими протягом перших двох місяців року, а потім знизилися в середині березня», – заявила Керлін Рейді, генеральний директор компанії Simon & Schuster.

Lagardère, головна компанія Hachette Book Group, зазначила, що продажі книжок по всьому світу в перші два місяці року збільшилися на 5,3 % порівняно з 2019 роком. Однак у березні впали на 19 %, адже більшість людей у період ізоляції перебували вдома. У квітні компанія повідомила, що очікує зниження світових видавничих продажів на 45 %.

Результати досліджень показали багато спільного серед видавництв: суцільне зростання цифрових продуктів, швидкий розвиток ринку аудіокниг. Продажі електронних книг компанії Simon and Schuster збільшилися на 13 % і склав 25 %–50 % за 2019 рік.

У провідному видавництві HarperCollins загальний обсяг цифрових продажів збільшився на 3 % і склав 23 % усіх споживчих продажів (досвід продажів – приблизно 91 млн доларів), що перевищує на 21 % продажі 2019 року. Хоча головна компанія HC News News Corp пов’язує збільшення цифрових продажів із зростанням попиту на аудіокниги, генеральний директор News Corp Роберт Томсон заявив, що продажі електронних книг «пожвавились» через закриття книгарень в березні.

Останньою особливістю, якою поділилися видавці, стала неможливість прогнозувати продажі на решту року. Компанія Lagardère заявила, що, враховуючи невизначеність щодо тривалості та масштабів епідемії, наразі не можна «точно оцінити наслідки кризи з погляду зменшення прибутку від видавничої діяльності».

Хафтон Міфлін Харкорт, який в першому кварталі генерував близько 80 % своїх доходів від ринку освіти, а решту від торгівлі, заявив, що очікує помітний вплив Covid-19 на другий квартал. Однак він сподівається, що до третього кварталу школи будуть повністю функціонувати й відновляться продажі.

Зображення: Education photo created by freepik – www.freepik.com

Джерело: https://www.publishersweekly.com/pw/by-topic/industry-news/publisher-news/article/83287-for-publishers-it-s-still-the-calm-before-the-storm.html

Дата звернення: 18.05.2020

Переклала та зрефувала: Лана Соколюк

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *