«Джакаранда» опублікує 20 темношкірих британських письменників 2020 року

Джакаранда

Група анонімних осіб пожертвувала 25 000 фунтів стерлінгів на ініціативу незалежного видавництва «Джакаранда». Це зробили дляля публікації 20 темношкірих британських письменників 2020 року. Вони сподіваються, що це «нормалізує» кількість виданих творів темношкірими авторами у Великобританії.

Лондонське незалежне видавництво «Джакаранда» вирішило знайти 20 темношкірих британських письменників 2018 року. Засновник «Джакаранди» Валері Брандес назвав цей список «прекрасним поєднанням визнаних, відомих імен і нових голосів, які видали блискучу фантастику, нон-фікшн літературу та поезію».

Читайте також; Іранськи письменники відповіли Трампу

«Важливість цього експерименту з точки зору видавничої діяльності не може бути переоцінена, — сказав Брандес. — Зобов’язання опублікувати 20 темношкірих британських письменників за один рік є сенсаційним у цій галузі»

Логотип видавництва

Це рішення з’явилося, коли британська видавнича галузь зіткнулася з реальністю своєї білої монокультури. Дослідники виявили, що після впровадження декількох ініціатив різноманітності у великих видавництвах нічого не змінило. Тому що видавці не відображають расового та регіонального різноманіття Великобританії.

«Ми живемо в той час, коли люди збираються за різноманітними ініціативами, — сказав Абраха. — Ми сподіваємося, що це стимулюватиме єдність і партнерство в галузі на користь різноманітних письменників і книжок».

Джерело: Jacaranda reveals plans to publish 20 black British writers in 2020. The Guardian.

Опубліковано: 29 січня 2019.

Зреферувала Зоряна Дацько.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *