Електронна книга: криза довіри — міф чи реальність?

Електронна книга

Закриття популярних цифрових книгарень

У березні 2019 року компанія Microsoft закрила свою цифрову книгарню. Всі клієнти втратили доступ до електронних книг, за які вони заплатили. «Фейл» компанії-гіганта сколихнув користувацьку аудиторію електронних книг, адже показав, що клієнти фактично не є власниками книг, вони лише одержують доступ до них, який може зникнути в будь-який момент.

Якщо одна з найбільш авторитетних компаній сучасного ринку обдерла своїх клієнтів як липку, то чого чекати від менш «розкручених»? Blinkbox Books, Parable Books, Diesel e-books, Scholastic Storia, Sony Reader Store, Barnes and Noble Nook UK та багато інших електронних книгарень припинили роботу і видалили свої бібліотеки без жодних пояснень. Microsoft принаймні запропонувала частково відшкодувати кошти клієнтам, проте навряд чи варто цього чекати від фірм-одноденок.

Психологія почуття власності

Ці неприємні історії провокують величезну загрозу для електронного книговидання — кризу довіри. Велику роль у цій проблемі відграє психологічний аспект почуття власності: люди прагнуть відчувати контроль над об’єктом, яким володіють. Журнал Electronic Markets нещодавно провів дослідження, в ході якого виявилося, що користувачі електронних книг не почуваються їх власниками у повній мірі, як-от це відбувається з друкованими книгами. Вони нарікали на те, що, наприклад, не могли скопіювати цифровий файл на кілька пристроїв, обмінюватися ним з друзями, дарувати чи продавати свій примірник. Це знецінювало електронну книгу в порівнянні з традиційною. Сабріна Гелм, американська професорка, яка досліджує сприйняття споживачів та поведінку, коментує ситуацію:

«Завдяки нашому дослідженню ми зробили висновок, що для читачів друкована та електронна книга — це принципово різні продукти. Електронна — про сучасність, функціональність та практичність, в той час, як друкована — це емоції читачів, взаємодія з виданням і почуття власності»

Електронні vs. паперові книжки

Цифрові книгарні з’являються і зникають, а тисячі їхніх клієнтів, фактично, не мають змоги потримати в руках придбане. Ймовірно, саме це є причиною того, що електронна книга втрачає продажі. Натомість друкована одержала «друге дихання». Читати — це тренд, якісна книга в руках — це круто. І, звісно, надійність, як вирішальна перевага друкованих видань над цифровим. Однак вибір завжди за Вами!

Джерело: Michael Kozlowski. Ebooks are experiencing a crisis of confidence. Good E-reader.

Опубліковано: 17 квітня 2019 р.

Зреферувала Олександра Дідух

Читайте також: 20 найвпливовіших заборонених книжок

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “Електронна книга: криза довіри — міф чи реальність?

  1. Сповіщення: Підписка на електронні газети Підписка на електронні газети

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *