Фейсбук — видавець? Громадськість говорить ні, суд — так

Громадськість вважає фейсбук лише технологічною платформою, а не видавцем чи медіа-компанією. Каліфорнійський суд представив інше бачення. Один з колишніх представників фейсбуку заявляв, що ця соціальна мережа — видавець, а її редакційні рішення захищаються першою поправкою. Згода, що подається під час запуску програми, начебто передбачає «шкідливу та шахрайську схему» для експлуатації персональних даних користувачів і вихід менш конкурентоспроможних компаній з бізнесу.

Як справа потрапила до суду
Як справа потрапила до суду - фейсбук

Вперше позивач, засновник Six4Three, подав до суду на платформу у 2015 році після того, як заборонили доступ розробників додатків до даних друзів. Адвокати позивача стверджували, що фейсбук заманює розробників застосунків для своєї платформи, маючи на увазі довгостроковий доступ до цінних особистих даних. Через деякий час соцмережа забороняє цей доступ. Так фактично обманює розробників.

Адвокат Six4Tree Девід Годкін так коментував незгоду Facebook з усіма претензіями: «Протягом багатьох років Facebook публічно каже, що це вона медіакомпанія. Це повний розворот на 180 градусів».

Професор юридичного університету в Сант-Кларі Ерік Голдмен пояснює небажання фейсбук визнавати себе видавцем через проблеми, які спричинять дотримання жорстокіших видавничих законів. Водночас професор заявив, що платформа повинна мати право ухвалювати подібні рішення щодо доступу до даних.

На чиїй стороні закон

Фейсбук у справі з Six4Tree посилалась на розділ 230 Закону США про добропристойні комунікації. У ньому стверджується, що платформи не можуть нести відповідальність за публікацію контенту користувачів. Тому в суді позиціонує себе як постачальника «комп’ютерного сервісу», а не видавець.

Дафна Келлер зі Стенфордського центру інтернету та суспільства зазначила, що закон був начебто на стороні соцмережі. Проте норми, на які посилалася фейсбук, регулює переважно простіші посягання на цензуру, а не подібні справи про доступ до конфіденційних даних.

Про “легальність” видавничої діяльності у такий спосіб можна дискутувати безліч часу. Хтось обирає як спосіб публікації своїх ідей не дописи, а самвидав. Як стати повноцінним самовидавцем, читайте у нашому матеріалі.

ДжерелоSam Levin. Is Facebook a publisher? In public it says no, but in court it says yes. The Guardian

Опубліковано: 16 грудня 2018 р.
Зреферувала Діана Сяркі.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *