Генеральне прибирання вашого письма за Марі Кондо

Марі Кондо

Якщо ви читали «Магію прибирання, що змінює життя» або дивились «Прибирання з Марі Кондо» на Netflix, то знаєте філософію пані Марі: прибираючи простір, Ви трансформуєте своє життя. Багато її правил можна ефективно застосувати щодо написання та редагування текстів.

Топ-6 порад від Марі Кондо – далі.

  1. Визначіть мету книги, аби зекономити час та спрямувати енергію у потрібне русло. Відредагуйте першу версію рукопису, щоб знайти великі помилки (сюжетні діри, невідповідність персонажів або зайві сцени). Далі знайдіть дрібніші проблеми, наприклад, структурні та друкарські помилки в реченнях. Поділіться рукописом з кимось стороннім, щоб отримати неупереджену оцінку та погляд збоку.
  2. Отримуйте задоволення від своєї роботи. Насолоджуйтеся процесом написання книги. Результат обов’язково має подобатися Вам як читачу і як творцю.
  3. Знайдіть свій стиль письма. Черпайте натхнення з текстів улюблених блогерів і авторів, у книгах, журналах або інтернет постах і практикуйтесь якнайбільше. – з часом стиль напрацюється і доведеться до автоматизму.  
  4. Редагуючи текст, зосередьтеся на одній групі помилок, перш ніж перейти на наступну. Не намагайтеся внести одразу сотні виправлень. Спрямуйте увагу на кожен елемент окремо, щоб досягти відмінного результату.
  5. Переконайтеся, що все на своєму місці. Наприклад, Ви написали чудовий діалог у першій редакції, але він не пасує до наступної. Ви намагаєтесь його зберегти, тому копіюєте з розділу до розділу, щоб знайти вдале місце. Можливо, Вам це вдасться, але якщо ні, то зверніться до наступного пункту.
  6. Скорочуйте слабкі тексти. Коли Ви намагаєтесь допасувати улюблений уривок до якогось розділу, без кінця редагуючи його, в остаточному варіанті він може виявитися зайвим. Не варто проливати сльози, якщо скорочення є життєвою необхідністю для вашого тексту. В будь-якому разі, не забудьте подякувати собі за роботу, видаляючи улюблений уривок. Пишайтеся власними стараннями, навіть якщо частина тексту не увійде в кінцеву версію редагування.

Джерело:  Jillian Manning. Tidy Up Your Writing. The Independent Publisher Magazine.

Опубліковано: лютий 2019 р.

Зреферувала Олександра Дідух

Читайте також: Самвидав – не план «Б»

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *