Як книгарні можуть конфліктувати зі школами через ЛГБТ-тематику

ЛГБТ

Бажання батьків «захистити» дітей від ЛГБТ-тематики виливається в конфлікт, коли про-ЛГБТ література з’являється на полицях з казками та букварями.

Яскравим прикладом є затяжний конфлікт книгарні Avid Bookshop та приватної школи Athens Аcademy в Джорджії.

На книжковій виставці, яку організувала книгарня на території школи, з’явилась книга про учня, що став дружбою на весіллі двох чоловіків, яких він вважав своїми моделями для наслідування. Це була дитяча книжка, і коли консервативно налаштовані батьки почали висловлювати своє невдоволення, представник шкільної адміністрації попросив забрати книжку зі стенда. Ситуація ускладнилась тим, що всі книжки пройшли прискіпливий відбір перед виставкою і були узгоджені з тією ж шкільною адміністрацією, а книга про одностатеве подружжя ще й була номінована в конкурсі найкращої дитячої літератури Джорджії.

Спочатку книгу перемістили вглиб стенду. Але цього виявилось недостатньо. Адміністрація школи вимагала забрати її з виставки або сховати на час проведення заходу. Після того як школа в результаті затяжних переговорів погодилася на розміщення книги в далекому кутку виставки, власниця книгарні, Дженет Геддіс, вирішила відмовитись від участі в ярмарці на третій, останній день заходу. Багато колег Геддіс належать до ЛГБТ — спільноти та вона хотіла своїм рішенням висловити свій протест проти шкільного консерватизму.

Адміністрація школи ж керувалася тим, що книга порушує теми, які не всі батьки готові обговорювати зі своїми дітьми.

Цей конфлікт набув широкого резонансу в штаті Джорджія і послужив дзеркалом нетолерантної спільноти штату.

ДжерелоAlex GreenIndie Bookstore Cries Censorship After Gay Marriage Title Pulled from School Book Fair. Publishers Weekly.

Опубліковано: 19 грудня 2018 р.
Зреферувала Юлія Отрішко.

Читайте також: Книжки допомагають відкрито говорити про ЛГБТ

Поширте у соціальних мережах:

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

1 коментар до “Як книгарні можуть конфліктувати зі школами через ЛГБТ-тематику

  1. Сповіщення: Табу в літературі: нецензурна лексика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *