Архів цензури зроблять доступним

цензура

Індекс цензури

Індекс цензури

Британський «Індекс цензури», архів, присвячений боротьбі з літературними репресіями, святкує свій сорок п’ятий день народження. На честь цього, а також заради підтримки чистоти преси за нинішнього неспокійного політичного клімату, архів зроблять безкоштовним для всіх охочих з ним ознайомитись.
Головна редакторка архіву, Рейчел Джоллі, вважає себе відповідальною за збереження свободи слова в пресі. Вона зазначила, що останнім часом у світі «з’явилося багато авторитарних лідерів», тому не можна давати людям забути про те, як вільно самовиражатися.
Оскільки архів має гарну репутацію та довгу історію, його упорядники не бояться сміливо відгукуватися про різні цензурні прояви. Наприклад, в одному з випусків йшлося про самоцензуру, а особливо про те, як вона прив’язана до тем пологів і материнства, подружнього життя та смерті. У випускові зазначили, що вільно висловлювати свої думки щодо цих тем вдається не всім.

Читайте також: Проблема цензури у видавничій справі

В архіві з’являються також статті про згубні наслідки цензури та боротьбу з нею, роботи цензурованих авторів і художників, які слугують прикладами успіху наперекір державним табу. В «Індексі цензури» публікувалися такі відомі письменники, як Семюел Бекет та Курт Воннегут. Всі охочі зможуть безкоштовно з ними ознайомитись. Матеріали від 1872 до 2017 року вже доступні для перегляду. За новіші випуски архіву, новини яких є актуальним відображенням сучасної цензури, все ж доведеться платити.

Індекс цензури і коронавірус

Цікаво, що у 2020 році організація «Індекс цензури» (Index on Censorship) створила інтерактивну карту для відстеження порушень свободи слова та перешкоджань роботі ЗМІ під час кризи, пов’язаної з пандемією коронавірусу COVID-19.

На карті фіксують:випадки затримань, арештів та нападів на журналістів; обмеження у соціальних мережах, які загрожують вільному висвітленню ситуації, зміни в законодавстві, які можуть перешкоджати журналістам виконувати свою роботу. Зокрема, йдеться про боротьбу урядів з розповсюдженням фейків. «Ідея, яка може здатися розумною, але встановлює уряди як остаточних арбітрів того, що є правдою, а що ні», – пояснили в організації.

Джерело: Porter Anderson. Industry Notes: SAGE Publishing Makes UK’s Index on Censorship Archive Free. Publishing Perspectives.
Опібліковано: 27 лютого 2019 р.
Зреферувала Юлія Отрішко.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *