Електронні книжки та інноваційні технології

електронні книжки

Електронні книжки зараз на підйомі. 2018 року їх випустили більше. Нещодавно зсявилося кілька нових технологій електронного паперу, які безпосередньо впливатимуть на розвиток читання 2019 року. Це продукти E Ink (Е Інк), Clearink (Кліарінк), RDOT (Ардот) та багато інших. Електронні книжки зараз на підйомі. 2018 року їх випустили більше. Нещодавно зсявилося кілька нових технологій електронного паперу, які безпосередньо впливатимуть на розвиток читання 2019 року. Це продукти E Ink (Е Інк), Clearink (Кліарінк), RDOT (Ардот) та багато інших.

ACeP (Розширений електронний папір)

Кілька років тому E Ink розробили нову форму кольорового електронного паперу, який спочатку був призначений для цифрових вивісок. Технологія надає понад 32000 різних кольорів і має роздільну здатність 1600 x 2500 пікселів і 150 PPI.

ACeP має всі вісім основних кольорів і використовує тільки кольорові пігменти. Дисплей містить один шар електрофоретичної рідини, яка контролюється за допомогою напруг, сумісних з комерційними TFT-центрами. Рідина вміщена в мікрокапсулу. Багатство кольорів досягається завдяки кольоровим пігментам в кожному пікселі. Подібно до звичайного електронного паперу E Ink, ACeP підтримує ультранизьку потужність і читання за будь-яких умов освітлення.

Згинний дисплей від E Ink

Компанія E Ink розробила згинний екран, готовий до серійного виробництва. 10,2-дюймовий дисплей має пластикову гнучку панель Carta Mobius з 220 PPI. У прототипі є е-читалка, яка може відкриватися і закриватися як справжня книжка. Це не просто екран, а повністю функціональний електронний пристрій з материнською платою, процесором, акумулятором й оперативною пам’яттю.

Clearink

Кольорові диплеї Clearink розроблялись протягом кількох років, але першим продуктом, що використовує їхню технологію, буде цифровий ноутбук, призначений для студентів. Світ побачить його вже 2019 року.

CLEARink має 9,7-дюймові екрани для електронних книжок. Компанії вдалося збільшити роздільну здатність екранів з 106 DPI до 200 PPI завдяки новому дизайну кольорових фільтрів.

RDOT

RDOT — шведська компанія, яка розробила новий електронний папір. На їхню думку, він кращий, ніж E Ink. Дисплей RDOT — електрохромний, тому він відбиває навколишнє світло. Всі шари друкуються на пластиковій підкладці. Стек дисплея складається з органічних шарів, що містять пластичну підкладку, електрохромний матеріал і електрод для кожного сегмента. За необхідності додаються графічні накладки, схеми й бар’єрні шари.

Джерело: Michael Kozlowski. Electronic Paper and E-Paper Trends and Statistics for 2019. Good E-reader.

Опубліковано: 31 грудня 2018 р.

Зреферувала: Анна Осипенко

Читайте також: Голосові помічники — порадники книжок

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “Електронні книжки та інноваційні технології

  1. Сповіщення: Lenovo інвестували в CLEARink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *