Книги для натхнення

натхнення

Книжки, про які ми поговоримо, є способом переосмислення загального, повсякденного об’єкта в мистецтві. Це щось на перетині графіки, фотографії та графічного дизайну (з текстом або без нього). Основна ідея полягає в тому, що мистецтво набуває форму книжки. Це гарне натхнення для дизайнера.

Список митців та мисткинь:

Першим у цьому напрямі почав творити швейцарський художник Дітер Рот (Dieter Roth). Він деконструйовував книги, щоб заглибитися в їхню форму, створивши з них нові форми мистецтва.

Роботи Варжі Лаватер (Warja Lavater) (ще одна швейцарська художниця) стали найвідомішими саме через символи, а не текст. Вона часто зображує книжки у вигляді такого собі акордеона, складаючи сторінки видання.

Браян Деттмер (Brian Dettmer) — сучасний художник, який вирізає старі паперові вироби, щоб розкрити в них щось нове. Він не додає нічого до книжок, не вирізає і не вставляє нічого «чужого», просто вирізає окремі частинки. Так автор розкриває магію, що прихована всередині.

Норіко Амбе (Noriko Ambe) поділяє пристрасть Деттмера до різання паперу. Її роботи — це скульптурні п’єси, в яких вона використовує форму і колір. В результаті твір виходить настільки реалістичним, що хочеться доторкнутися рукою до сторінки.

Колетт Фу (Colette Fu) створює дивовижно складні, дуже своєрідні книги про взаємодію з сучасним суспільством. Зараз вона зосереджується на житті китайських меншин, а її книжки дають можливість досліджувати невідомі популяції та інформувати світ про них.

Художник із Сан-Франциско Алексіс Арнольд (Alexis Arnold) у своїй серії книг використовує кристали боракса для збереження відкинутих книжок. Він прагне знайти способи зберегти їх і не обов’язково у тому вигляді, в якому вони були створені.

Гелен Дуглас (Helen Douglas) і Тельфер Стоукс (Telfer Stokes) досліджують матеріали та формати для букмекерства. Їхня компанія Weproductions працює з 1970-х років та демонструє роботи у всьому світу. В асортименті є видання від комерційного офсетного друку і ручних друкованих видань до згортків і «акордеонів»

Натхненний ефіопською коптською традицією, Даніель Есіґ (Daniel Essig) випускає власні книжки, які робить вручну з деревини та зібраних матеріалів. Іноді вони набувають форми книжок, а іноді скульптур. Але художник завжди безпосередньо посилається на той час, коли книги були виготовлені вручну і їх високо цінували. Перш ніж їх почали масово випускати для суспільства.

Джекі Батей (Jackie Batey) через свої книжки зосереджує увагу на соціальних і культурних питаннях. Вона вивчає повсякденне життя, а також взаємозв’язок між тим, що часто пропускається, і тим, що цінується в суспільстві.

Читайте також: http://www.vydra.net.ua/rozrobka-ta-stvorennya-knygy-dlya-fanatskoyi-audytoriyi/

Джерело: Kaitlyn Ellison, Artists’ books to inspire your book cover designs, 99designs

Опубліковано: 19 травня 2019 року

Зреферувала Юлія Довга

натхнення натхнення

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “Книги для натхнення

  1. Сповіщення: Назва книжки: як вигадати нейм, що привертатиме увагу?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *