Консолідація на книжковому ринку Росії: усувають малих гравців

Як зазначає Kommersant.ru, останнім часом лідери видавничого ринку в Росії значно збільшили свої прибутки в доларовому еквіваленті.  До прикладу, унаслідок злиття, доходи «Ексмо-АСТ» зросли на 35% за період 2014—2016 років. А видавництво навчальної літератури «Просвещение» отримало зріст прибутку на 7%.

Співзасновник «Ексмо» Олег Новіков поділився планами: «Ми хочемо зберегти свої показники високими. Наша стратегічна ціль: увійти в Топ-10 найпродуктивніших видавництв Європи».

ЕКСМО — російська видавнича компанія, заснована Олегом Новіковим і Андрієм Гредасовим в 1991 році. Генеральний директор — Євген Капьєв. Один із лідерів російського ринку книговидавництва. У 2012 ЕКСМО викупив видавництво АСТ, що дозволило компанії зайняти близько 30 % ринку книговидавництва Росії.

У той же час віце-президент «Просвещения» Михайло Кожевніков розповів, що клієнтська база видавництва зросла приблизно на 10 відсотків у першій половині поточного року, тоді як частка нових проектів становила 5 відсотків.

Критики повідомляють та попереджають, що зниження рівня читання сприяє роботі гігантів. Міністерство науки й освіти Росії зазначило, що в 2016-му відбувся зріст у загальному обороті видавничого ринку на 8%, а це —  56 млрд. рублів. І це при тому, що числа в тиражуванні знизились, що вже викликає багато питань. 

Міністр також повідомила, що зниження обсягу ринку спричинилось слабкою дистрибуцією та поширенням піратського контенту. Особливо останнє стосується електронних видань, що, на її думку, і є головною проблемою видавничого ринку країни у цей період часу. 

Також читайте про асоціацію книговидавців в Росії.

Джерело: Eugene Gerden. Russian Book Market Consolidation: Is It Closing Out Smaller Players? Publishing Perspectives
Дата звернення: 12.09.2017 
Зреферувала та переклала: Катерина Кладик.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *