Літературна нагорода імені Яна Міхальського

Міхальського
Міхальського

Літературна нагорода імені Яна Міхальського (Nagroda Literacka im. Jana Michalskiego) — щорічна нагорода у Швейцарії, яка відзначає найкращих авторів світової літератури. Особливістю є її міжнародність та багатокультурний характер. Письменники-лауреати  мають змогу отримати шанс на визнання у всьому світі.

Премію щороку вручають письменникам з будь-якого куточка Землі з метою поширення їхніх творів. До розгляду приймають  твори художньої літератури (за винятком поезії) і видання нон-фікшн незалежно від мови, якою вони написані. Переможець отримає 50 тис. швейцарських франків (близько 50 тис. дол).

Заснувала фонд  Віра Міхальська-Гофман (2004 р.) — благодійниця та власниця кількох видавництв у Швейцарії, Франції та Польщі. Віра прагне підтримати авторів і поширити любов до читання.

Переможницею премії імені Яна Міхальського 2018 року стала Ольга Токарчук — польська поетеса та прозаїк з українським корінням, яка відома і за межами Польщі. Цікаво, що Токарчук уже є лауреатом Букерівської премії! Нагороду імені Яна Міхальського вона отримала за французький переклад «Книг Якова» («Ksiąg Jakubowych»), авторкою яких є Марила Лорент (Maryla Laurent). Над перекладом Ольга працювала шість років. Ця книга — історія євреїв із Поділля.

«У цій роботі відчувається ерудиція та зворушливий епічний розмах», — хвалило письменницю журі. Разом із Ольгою у фіналі за нагороду боролися Ювал Ной Харарі (Yuvala Noah Harari) і Жан Ролін (Jean Rolin).

З українських авторів цю премію вже отримали Юрій Винничук за роман «Танго смерті» (2017 р.) та Сергій Жадан (2014 р.) за книгу «Ворошиловоград».

Джерело: Tokarczuk góruje nad Hararim. Szwajcarska Nagroda im. Jana Michalskiego dla tłumaczenia «Ksiąg Jakubowych». Wyborcza.pl.

Опубліковано: 16 грудня 2018 р.
Зреферувала Марина Лавріненко.

Читайте також: Британська премія для книгарень

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “Літературна нагорода імені Яна Міхальського

  1. Сповіщення: Морріс Глейцман - новий австралійський лауреат

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *