Літературна нагорода «Nike» у Польщі

колір сторінки

Щороку в жовтні в Польщі проводиться вручення літературної премії «Nike» («Ніке»), яку вважають найпрестижнішою в країні. Премією нагороджуються сучасні автори за найкращу книгу року. Премію заснували «Газета виборча» і фонд «Агрора» з метою заохочення до сучасної польської літератури, передусім — роману.  Нагороду можуть вручати одному авторові кілька разів. Переможець отримує 100 тис. злотих (близько 25 тис. євро).

З 20-ти номінованих до конкурсу книг до фіналу було відібрано 7. Фіналістами премії стали: Войцех Боновіч, (Wojciech Bonowicz), Павло Солтис (Paweł Sołtys), Єва Липська (Ewa Lipska), Микола Гринбер (Mikołaj Grynberg), Марцін Віха (Marcin Wicha), Анна Біконт (Anna Bikont), Єжи Кронхолд (Jerzy Kronhold). На диво, серед цього переліку не було жодного роману.

Журі під керівництвом професора Марка Залецького обрало переможцем Марціна Віха з його книгою «Речі, яких я не викинув». Віха уже відомий як автор книг для дітей та графік. На врученні премії Марк розповів, що основою для написання есеїв була смерть його матері та спогади про труднощі її життя. У збірці порушені такі проблеми як: родина, жалоба, історія Польщі, доля євреїв.

Джерело: Finaliści Literackiej Nagrody Nike 2018. Co Przeczytac.

Опубліковано: 16 грудня 2018 р.
Зреферувала Марина Лавріненко.

Читайте також: Польське дослідження: вилучення піратських книг з інтернету не матиме ніякого впливу на легальні продажі

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *