Яку роль відіграватимуть літературні агенти в майбутньому?

Усі агенти мають зошит з відповідями  на багато тверджень, починаючи з розробки, але ніколи не закінчуючи угодою: хороша агенція – це постійні відносини з клієнтом та з видавцем  від їх імен.

Асоціація агентів авторів

Сьогодні Асоціація агентів авторів (ААА) є визначеним органом, до якого йдуть консультуватися щодо різних питань інтелектуальної власності.  ААА – важливий орган, до якого звертаються по допомогу з різних питань інтелектуальної власності.

Світова історія успіху – це творча, брендована та дизайнерська галузі Великобританії. За оцінками федерації творчих індустрій, вони платять Великобританії понад 92 млрд фунтів стерлінгів, що дає 1,9 млн робочих місць. Асоціація видавців оцінила, що загальні надходження видавничої галузі 2016 року становили  4,8 млрд фунта стерлінгів, а експорт творів – 3,1 млрд фунта стерлінгів..

Експортна торгівля у Великобританії не обмежується фізичними копіями. У Великобританії існує значна ліцензійна галузь: доходи від прав  2016 року становили 510 млн і фунтів стерлінгів. Члени ААА повідомили про загальну вартість ліцензій у розмірі 381 млн фунтів  2016 року, з яких приблизно 50 % було отримано від продажів за кордоном (21 % від загальної цифри в США та 27 % у перекладі).

5 ключових питань агенти

1. Забезпечити надійними правилами (авторське право, у випадку з авторами). Це глобальний золотий стандарт, і уряд Великобританії має сприяти тому, з ким торгує. Без цієї гарантії автор не може дозволити собі інвестувати у творчість.

2. Зберегти позитивний вплив на європейське законодавство та на єдиний цифровий ринок; результати дискусій ЄС щодо авторського права й надалі впливатимуть на Велику Британію.

3. Ми всі стурбовані можливими підвищеннями витрат на ведення бізнесу: збільшенням вартості імпорту або збільшенням продажів до ЄС. Існує також практична необхідність синхронізувати вимоги різних податкових режимів, щоб  сприяти торгівлі правами та збору коштів для авторів та  Наразі це ще  складний і трудомісткий процес.

4. Розв’язати проблеми ринків, що дозволяють паралельний імпорт; збереження ексклюзивності на ринках відповідно до ліцензій, наданих для онлайн або інших продажів; поліція піратства.

5. Креативні індустрії повинні мати можливість залучати працівників зі специфічними знаннями стосовно наших ліцензійних експортних ринків, гарантуючи, що наша кваліфікована робоча сила така ж різноманітна, як читацька аудиторія, якої ми хочемо досягти.

Джерело: Gordon Wise. Defending UK success Thebookseller.com

Опубліковано: 19 лютого 2018 року

Зреферувала Богдана Дехтяренко

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “Яку роль відіграватимуть літературні агенти в майбутньому?

  1. Сповіщення: Міжнародний конгрес видавців: права у галузі для авторів та видавців

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *