Малеча на карантині: що цікавого вийшло у квітні 2020 для дітей

Поки весь світ сидить по домівках, книжкова індустрія не стоїть на місці та активно працює, щоб врятувати нас від нудьги. Особливої уваги заслуговує сегмент дитячої літератури, який на період масового карантину не зупинився, а навпаки зумів збільшити продажі та виробництво книжок – і не дивно, адже малеча має розважатися якось на вимушенних канікулах. Тому, надихаємося прикладом західних видавців та дивимось що ж вийшло у квітні для найменших читачів. 

“Блискітка та Шовчик” Лаури Докрілл

(Sequin and Stitch )

Маму Блискітки попросили зробити весільну сукню принцеси! Це таємно, але сама принцеса приїжджає до їхньої квартири, щоб спробувати це – Блискітка так схвильована. Але коли страшна катастрофа загрожує все зіпсувати, Блискітка  розуміє, що найголовніше – це любов, яка зшиває її та маму разом.

Малеча на карантині: що цікавого вийшло у квітні 2020 для дітей

“Надобраніч, Ведмежа: книжка – магічний ліхтарик” Джошуа Джорджа

(Goodnight Bear: A Magic Torch Book)

На добраніч, соню – саме час лягти спати. Ведмежатко допоможе нам всім сказати надобраніч та міцно задрімати, але спочатку йому потрібно сказати добраніч усім своїм друзям. Малеча зможе допомогти їх знайти? Лисиця, Кролик і Білка ховаються десь у лісі, але там так темно …

На кожній сторінці малеча шукає різну тварину на кожному розвороті подвійної сторінки, що супроводжується простим текстом римування. Незвичайний і блискучий елемент цієї книги полягає в тому, що є розумний ілюстрований пластиковий екран, який «чарівний» ліхтарик майорить позаду, висвітлюючи зображення і даючи змогу дітям знаходити певних тварин і бачити, що на панелі.

Малеча на карантині: що цікавого вийшло у квітні 2020 для дітей

“Я можу це зробити! Книга п’яти кріплень” Патріши Гегарті

(I Can Do It! A Book of 5 Fastenings)

Гудзики, шнурки, липучки, попперси та блискавки: всі вони можуть бути важкими для звикання, особливо до маленьких рук, але ця книга тут допоможе. Ця мила, інтерактивна настільна книжка, що розкривається в цілому ряді етнічно різноманітних дітей, пояснюється в контексті одягання вранці, допомагає дітям «надягати» сорочку, балахон, пальто, сумку та взуття.

Завдяки міцному кріпленню на кожному розвороті розміщенні елементи застібок які разом із чіткими інструкціями розкажуть про те, як відкрити та закрити чи зв’язати кожен приклад. Це книга батьків та малечі, яку скрізь чекали! 

Малеча на карантині: що цікавого вийшло у квітні 2020 для дітей

“Моя подруга – Земля” Патріши МакЛачлан

(My Friend Earth )

Земля зображена в цій розкішній книжці з малюнками як молода дівчина з коричневою шкірою, прокидається від сплячки через зиму під звук мотики фермера в саду та кару ворон. Земля мріє про сонце, куди бігають дикі коні, і охороняє величезні косяки криля в океані; влітку вона змушує дощ стікати по горах до річок і морів. Восени Земля приносить вітри, які здувають листя з дерев, а взимку вона закладає ліжко під сніг і знову лягає спати.

Приголомшливі ілюстрації Франческа Сани насправді є зіркою цієї прекрасної книжки з малюнками, яка зображує Природу як божество молодої дівчини, доглядаючи за пейзажем, який є частиною її.  У поетичному (але неримувальному) тексті є посилання на те, що іноді енергія Землі призводить до повеней та сильних вітрів, хоча не містить пояснення, чому це може статися. Як поетична робота з турботою про навколишнє середовище, це приємно надихати дітей на те, щоб вони хотіли бути добрим другом на Землі, який, можливо, прочитає це разом з деякими фактичними книгами про природу, коли вони трохи підростуть.

Малеча на карантині: що цікавого вийшло у квітні 2020 для дітей

Малеча буде в захваті : інтерактивні книги

Джерело: https://www.booktrust.org.uk

Дата звернення: 01.05.2020

Переклала та зреферувала: Ольга Кивлюк

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “Малеча на карантині: що цікавого вийшло у квітні 2020 для дітей

  1. Сповіщення: Що послухати навесні 2020-го?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *