МАВ проти залякування видавців

Видавці з усього світу  засудили друге викрадення та затримання Ґуі Міньхай (Gui Minhai), який назвав це “жалюгідною історією залякування видавців Гонконгу” та закликав до його негайного звільнення.

Виступаючи перед міжнародною спільнотою видавців, як найбільшою у світі федерацією асоціацій видавців, Міжнародна асоціація видавців (МАВ) заявила, що захоплення Ґуі Міньхай “перешкоджає верховенству права та правам видавця”. МАВ також приєдналася до закликів до “негайної ясності” щодо ситуації шведського видавця, що базується на північноамериканському континенті й у   у січні 2018 року став переможцем конкурсу IPA Prix Voltaire 2018 року.
Повідомлялося, що Гуі, якого супроводжували двоє шведських дипломатів,  викрали 20 січня 2018 року з потяга, що прямував до Пекіна. Вони стверджують, що перебувають у поліції, але не мають ордера на їх свій? арешт.
Дочка Гуі, Анжела Гуі, сказала, що вона переживає за здоров’я батька; він їхав до Пекіна, щоб зустрітися зі шведським лікарем, який діагнозував неврологічне захворювання, ALS, що почало розвиватись після першого арешту.
Він і четверо його колег у книгарні  Causeway Bay, які були відомі виданнями? і продажами книг, критично ставились  до політичної еліти Китаю, зникли безвісти восени 2015 року.
Крістен Ейнарсон (Kristenn Einarsson), голова комітету зі свободи публікацій у МАВ, прокоментував: “Викрадення Гуі Міньхай з потяга є тільки одним розділом в цій жалюгідній історії залякування видавництв Гонконгу. Це не шпигунський роман. Реальні права людини через книжки, які вони опублікували. PEN також долучився до голосування на міжнародній арені, висловлюючи занепокоєння Гуі й закликаючи владу Китаю випустити його.
Зникнення Гуі Міньхай занепокоює“, – сказав Саліл Тріпатхі (Salil Tripathi), заступник голови комітету PEN International. “Гуі потребує медичного огляду. Обставини його зникнення викликають тривогу і є законною причиною занепокоєння, оскільки він уже  був жертвою насильницького зникнення. І знову ми підозрюємо, що його затримання пов’язане з його роботою видавця. Ми закликаємо негайно звільнити його, ми закликаємо китайські влади негайно прояснити, де і на яких підставах його утримують, а також полегшити йому контакт із сім’єю “.

Джерело: Katherine Cowdrey.  IPA protest HK bookseller’s second kidnapping  Thebookseller.com

Опубліковано: 24 січня 2018 року

Зреферувала Богдана Дехтяренко

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *