Книги, що входять до ТОП-5 найбільш загадкових у світі

загадкових книг

Як написати те, що ніхто і ніколи не має прочитати? Своєрідний “лайфхак” від загадкових стародавніх манускриптів: хочеш написати про таємницю – зроби це невідомим кодом. Більшість подібних книг вже розшифровані, проте збереглися такі, зміст яких залишається загадкою для науковців крізь століття.

загадкових книг

5 набільш загадкових манускриптів

«Манускрипт Войнича»

Рукописний кодекс, який був написаний невідомим автором та  невідомою мовою справа на ліво і був датований ХV ст. На сторінках зображені малюнки рослин, які не схожі на жодну з тих, що є в природі, замальовки дивних механізмів та карти зоряного неба, які ще не могли застосовувати в астрономії в той час. Книга також має іншу назву – «Книга, яку неможливо прочитати», адже ще ніхто не зміг розгадати її таємницю і є однією з найбільш загадкових у світі.

«Гіпнеротомахія Поліфіла»

Книга була вперше опублікована у Венеції в 1499 році. Її написав священник Франческо Колонна. Книга написана латинською, грецькою та арабською мовами. За сюжетом головний герой йде до своєї коханої через країну мрій. До книги пов’язують дуже багато загадкових конспірологічних теорій, адже вона точно щось ховає на своїх сторінках.

«Сувій Риплі»

Сувій названий на честь Джорджа Ріплі – відомого англійського монаха та алхіміка ХV ст. цей свиток був результатом його двадцятирічної подорожі Європою в пошуках сакрального алхімічного знання. Свиток – ілюстрований рецепт виготовлення філософського каменю, який дає змогу перетворювати метал в золото. Оригінал свитку був втрачений, однак в 16 ст. була створена його репродукція, яка збереглася до сьогодні.

«Книга Сойга»

До Джона Ді, відомого математика, астронома та придворного англійської королеви Єлизавети, в 1552 році прийшов ангел, після його він присвятив своє життя розгадкам таємниць буття, найголовнішою із яких, для нього стала «Книга Сойга». Вона являє собою 40 000 букв, розставлених в незрозумілій послідовності, проте які точно пов’язані з магічними ритуалами. Джон Ді так і не зміг зламати цей код. На сьогоднішній день в світі є тільки дві копії книги.

«Кодекс Серафіні» завершує топ найбільш загадкових книг

Ця книга була написана та проілюстрована італійським архітектором і дизайнером Луїджі Серафіні в кінці 70-х років. В книзі майже 360 загадкових сторінок та є візуальною енциклопедією невідомого світу написана невідомою мовою з незрозумілим алфавітом. Книжка є предметом вивчення криптологів та вважається найнезвичнішою екциклопедією в світі.

Читайте також про заборонені дитячі книги.

Зреферувала Лариса Карпова, відредагувала Елен Манукян.

Дата звернення: 5.11.2019

Поширте у соціальних мережах:

1 коментар до “Книги, що входять до ТОП-5 найбільш загадкових у світі

  1. Сповіщення: Заборонені дитячі книги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *