Премія Bookstore Award і переможці SpecSavers

Bookstore

Книжкова крамниця (Bookstore Award) — це одна з найсправедливіших премій у світі, яку самостійно присуджують читачі. Була заснована в 1948 році. Автори, які беруть участь у програмі, мають можливість отримати нагороду і за дитячу, і за дорослу літературу. Найкращу книгу обирає народ шляхом голосування у книгарнях по всій країні. Нагорода має вигляд бронзової скульптури Нілса Еса з надписом “Дякую за книгу”.

Переможницею премії Bookstore Award 2018 року стала Саймон Странгер, яка написала роман «Тримай свої імена» («Leksikon om lys og mørke»). Сюжетна лінія твору побудована на реальній історії єврейської родини у період Другої світової війни. Також у книзі авторка розповіла історію одного з найвідоміших та найжорстокіших ворогів норвезького народу Генрі Риннана, подвійного агента, що вбивав норвежців для нацистів. Нині книгу вже перекладено та видано одинадцятьма мовами.

А ось у Великій Британії автором року за версією Національної книжкової премії «Specsavers National» був названий Філіп Пулмен. Ірландський Саллі Руні став «Міжнародним автором року».

Попри оголошення переможців, конкурс ще не закінчено, оскільки досі відбувається громадське голосування — обирають головного переможця. Хто ж виявиться найкращим, про це ми дізнаємося 30 грудня.

Джерело: Porter Anderson. Industry Notes: Norway’s ‘Bookstore Award,’ the UK’s SpecSavers Winners. Publishing Perspectives. 

Опубліковано: 16 грудня 2018 р.
Зреферувала Катерина Пархоменко.

Читайте також: 20 найвпливовіших заборонених книжок

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *