Ви не можете судити про книжку за її обкладинкою — якщо ви робот

Вчені створили алгоритм для визначення жанру книжки за її обкладинкою. На превеликий жаль інтернет-книготорговців, алгоритм працює не дуже добре. Проте такий прорив у видавничій сфері – це уже великий крок уперед.


MIT Technology Review розповідає про новий алгоритм машинного бачення, який розробили вчені з університету Кюсю в Японії. У своїй праці вони пояснюють, як навчили глибоку нейронну мережу «визначати жанр книжки на основі візуальних доказів, що забезпечуються її обкладинкою».

Читайте також: Класна книжкова обкладинка: секрети створення

Для перевірки нейромережі, вчені завантажили в неї 140 тисяч обкладинок книжок різних жанрів – від фотовидань до романтики.
«Результати вийшли дуже цікаві. Алгоритм визначив майже правильний жанр у 40 % відповідей і знайшов точний жанр у 20 % випадків. Це показує, що класифікація книжок за обкладинками можлива, хоча це дуже важке завдання», — пишуть вчені.

Алгоритм, можливо, виявився кращим ніж передбачалося, але поки що він працює гірше за людей. Стоячи в будь-якій бібліотеці або книгарні, ми б могли визначити жанр книжок за їхніми обкладинками краще, ніж нова нейромережа. Проте тепер постає лише питання часу. Впевнена, що вдосконалення системи не змусить на себе довго чекати. Зважаючи на ті прогнози, які подає Мічіо Кайку у книжці “Фізика майбутнього”, такий алгоритм навіть не можна назвати дивовижним, адже незабаром на нас чекають ще більш неймовірні відкриття, у які навіть складно повірити.

Та все ж не варто заперечувати, що у світі книжок, ми поки що трохи попереду машин.

Джерело: Alison Flood. You can’t judge a book by its cover – if you’re a robot. The guardian. Опубліковано: 8 травня 2019 р.
Зреферувала Надія Присяжнюк

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *