Перестаратися в редагуванні? Неможливо

сенс в редагуванні

Поговоримо про те, як діяти в редагуванні. Я не можу відправити свою роботу редакторові, не прочитавши її вголос щонайменше тричі. І коли мені повертають рукопис для перевірки, я знову читаю його вголос.

Це навіть розважає. Це привід для того, аби зібратися на задньому подвір’ї, поїсти, попити, покурити сигару з видом на озера.

І все одно технічний редактор знайде щось неправильне. Завжди. І нещодавно, коли я читала свою книгу «Відлуння Едісто» (Echoes of Edisto), я бачила помилки. Якісь маленькі недоліки, які я, або редактор, або технічний редактор повинні були виправити. Ці маленькі помилки блимали перед очима багатьох людей і це підривало мене до напівсмерті. В редагуванні це необхідно помічати та виправляти.

Чому це відбувається?

Тому що редагують люди. Жодна комп’ютерна програма не може повністю зредагувати рукопис.

Завдяки сучасним технологіям, кожен автор чи видавець може повернутися і ще раз завантажити виправлену копію тексту, але ніколи не можна виправити перше враження читача, який знайшов помилку. Я впевнено стверджую, що ніколи не читала книжки без жодної помилки, але коли я знаходжу їх у своїх текстах, то почуваюся вкрай погано.

Коли редагуєте, то читайте роботу вголос. Що більше разів, то краще (в розумних межах). Попросіть когось це прочитати, щоб поглянути на текст іншими очима. Ви навіть можете використовувати додатки чи програми, які читають твір вголос, коли Ви, наприклад, гуляєте. Раджу спробувати ReadAloud або NaturalReader.

Зверніть увагу

Відкладіть рукопис і прочитайте його через декілька тижнів чи місяців, коли Ваш мозок вже не пам’ятатиме, як Ви писали. Надішліть роботу своїм бета-читачам: групі людей, якій Ви довіряєте, щоб вони прочитали та вказали на недоліки.

Звісно, Ви хочете, щоб ваша робота була бездоганною, але помилки все одно будуть. Більшість редакторів можуть пробачити одну помилку в якійсь короткій частині, можливо дві. Видавець пробачає помилку кожні 10 000 слів. Але коли у фрагменті є помилки кожні 500 слів… Є шанси, що Ви не почуєте про них знову.

Є мільйон способів зредагувати свою роботу. Тож використовуйте їх усі.

Джерело: C. Hope Clark. You Cannot OvereditBookBaby Blog.
Опубліковано: 8 січня 2018 р.
Зпеферувала Марія Глух.

Поширте у соціальних мережах:

2 коментаря до “Перестаратися в редагуванні? Неможливо

  1. Сповіщення: Радість від написання вручну: переваги від Барбари Сапієнзи

  2. Сповіщення: Ви поганий автор: сувора правда про письменницьку діяльність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *