Підліткова література: вибрані назви за версією Publishersweekly

підліткова-література

Підліткова література останнім часом є затребуваною, як ніколи. Адже ця ніша теперь зайнята книжками, що розкривають усі складнощі періоду життя, коли формується особистість людини. Publishersweekly пропонує свою добірку: краща підліткова література останнього часу.

Ми в нормі

(We Are Okay)

Ніна Лакур (Nina LaCour)

Залишившись наодинці в порожньому нью-йоркському гуртожитку під час Різдвяних канікул, студентка першого курсу коледжу Марін стикається з минулим, яке хотіла б забути. Меланхолійний роман Лакур поступово і ретельно розкриває причини того, чому Марін не готова повернутися до свого дому в Каліфорнії.

Черепахи до самого низу*

(Turtles All the Way Down)

Джон Грін (John Green)

В центрі оповідання – мільярдер і дівчинка-підліток, яку, наче лещатами, охоплює паніка. Ця книга Гріна – перша від часів виходу його феноменальної «Провини зірок» («The Fault in Our Stars»). Новий роман письменника важко забути – іноді жорстко, він розповідає про силу, яку душевна хвороба має над життям і стосунками людини.

*«Черепа́хи до са́мого ни́зу» (англ. Turtles all the way down) — жартівливий вислів про проблему безкінечного регресу в космології, спричиненої парадоксом «нерухомого першодвигуна». В цих словах обігрується популярна думка, що Земля є пласкою і стоїть на спині Світової (Космічної) черепахи, яка стоїть на все більших і більших черепахах, розміщених одна на одній, тож це «черепахи до самого низу».

Фраза стала поширеною на початку ХХ століття. Аналогічна метафорі для причинново-наслідкової дилеми «Курка чи яйце?». В епістемології вона відома як трилема Мюнхгаузена.

Бібліотекарка Аушвіцу

(The Librarian of Auschwitz)

Антоніо Ітурбе (Antonio Iturbe)

Вперше надрукований в Іспанії, цей приголомшливий додаток до пантеону літератури з історії Голокосту зображає життя Діти Краус, яка пережила описувані події в підлітковому віці. Ця книга – реальна історія про те, як дівчина таємно зберігала колекцію заборонених книг в концтаборі Аушвіц.

Джем і Діксі

(Gem & Dixie)

Сара Зарр (Sara Zarr)

Це історія двох сестер, які з кожним днем віддаляються одна від одної, пробоєм ідуть крізь роки середньої школи і страждають від нехтування своїх безвідповідальних батьків. Пишучи з глубоким співчуттям і турботою, Зарр створює жорсткий, чесний портрет вразливих сестер, які роблять все можливе, щоб досягти своїх цілей.

Американська вулиця

(American Street)

Ібі Зобой (Ibi Zoboi)

Написана багатою мовою, ця книга є поглядом на сучасну імміграцію та перетин культурних спадщин. Дебютний роман Зобой, який став фіналістом National Book Award, слідує за гаїтянською дівчиною-підлітком Фабіолою Туссенд, яка пристосовується до життя в Детройті. Нелегка подорож стає ще важчою, коли маму Фабіоли просто в дорозі відправляють до місця затримання.

Читайте також: 10 ЛГБТК книг, які потрібно прочитати кожному підлітку.

Джерело: Best-books.publishersweekly.com. Publishersweekly.com
Дата звернення: 01.12.2017
Переклала та зреферувала: Катерина Ганенко

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *