Польське дослідження: вплив піратських книг на законні продажі

Три дослідники з Варшавського університету Польщі провели дослідження, яке, за їхнім ствердженням, вказує на те, що видалення піратських книг, а саме їхніх онлайн-копій, не сприяє росту законних продажів видавців.

польське-дослідження

Хто ці герої?

Польське дослідження, як його назвали, проводив Майкл Кравчик разом із двома викладачами з факультету економічних наук університету. Їх звати Войцех Гарді та Джоанна Тієрович. Їх аналіз охоплював близько 240 книг 2016 року видання різних жанрів від десяти компаній, які погодились взяти участь у програмі.

“Ми підписали угоду з професійним агентством, яке займається такою дослідницькою діяльністю”, – сказав Кравчик Людвіці Томалі з польського інформаційного агентства PAP. Агентство вилучило з Інтернету піратські примірники приблизно 120 книг », – сказав Кравчик Томалі.

“Незалежно від того, чи були піратські копії легкими чи важкими отримати, виявилося, що вони не матимуть фактичного впливу на продаж тієї чи іншої книги”.

Про результати

Це польське дослідження пов’язание з попередньою роботою дослідників, опублікованою в 2014 році англійською мовою. Назва: Інтернет-піратство та продаж книг: польовий експеримент (PDF). Цей робочий документ також зосереджувався на впливі піратства в Інтернеті на продаж книг. Висновок: «Вилучення несанкціонованих копій було ефективним методом стримування піратства, але це не мало жодного стосунку до законних продажів.

“Хоча більшість видавців підозрюють негативний вплив піратства на легальні продажі”, – писали дослідники. “Ми не знаходимо жодних доказів значного зміни продажів через те, що піратські копії доступні в Інтернеті “.

Як повідомляється, дослідники працюють над статтею, в якій представлять читачам результати своїх останніх досліджень читачам журналу The Economic Journal. Це академічний журнал, опублікований Віллі-Блеквеллом від імені Королівського економічного товариства.

Тим часом, місцеві спеціалісти галузі виглядають насторожено реагуючи на твердження університетських дослідників.

Перспективи видавництва зв’язалися як з керівництвом Польської книжкової палати (Polska Izba Książki), так і з кількома видавничими діячами. Деякі з них брали участь у Франкфуртській книжковій виставці-ярмарку The Markets 2016 року.

Читайте також: Українська платформа для самвидавців

Джерело: Jaroslaw Adamowski. Polish Research: Removing Pirated Books Online Has No Impact on Legal Sales. Publishing Perspectives.
Дата звернення: 11.09.2017
Переклала та зреферувала: Валерія Крапівна

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *