5 помилок книжкової верстки, що видають непрофесійного дизайнера

верстки

Майстерність дизайнера приходить з досвідом. Що більше практикуєшся – то досконаліший роб. Ось 5 найпоширеніших помилок книжкової верстки, які допускають дизайнери-початківці.

Порожня права сторінка

Якщо розділи починаються з правої сторінки або шмуцтитулом, зазвичай ліворуч закінчується текст, або ці сторінки порожні. Якщо ж ви відкриваєте розділи на сторінках зліва, то ризикуєте отримати порожні праві сторінки в кінці розділів.

Колонцифри і колонтитули на всіх сторінках

Колонцифр (нумерація сторінок) не має бути на титульних, порожніх сторінках, на останній сторінці розділу (якщо колонцифра розміщена знизу) і на сторінці з  випускними даними. Колонтитулів не розміщують на титульних, порожніх сторінках, на першій сторінці розділу і на сторінці з випускними даними.

Непарна нумерація на лівих сторінках

Сторінка 1 може бути тільки справа, в іншому випадку вона не буде першою сторінкою. Усі непарні сторінки у книжці завжди є правими сторінками, а парні – лівими.

Вирівнювання основного тексту зліва

Вирівнювання з лівого боку виправдане в заголовках, підзаголовках, рідше у врізах у вигляді цитат. Використанні виключки зліва у текстах великого обсягу створює неестетичний рваний край. Тому здебільшого в оформленні абзацу використовують виключку по формату (по ширині текстового кадру), що дає змогу вирівняти абзац з обох боків. Останній рядок абзацу тоді не розтягується по ширині, а залишається зліва.

Висячі рядки

Це один-два рядки абзацу, переміщені на початок або кінець іншої сторінки. Велика частина абзацу залишається на попередній чи наступній сторінці, це погіршує вигляд верстки. Усунути висячий рядок можна способом втяжки (витяжки), збільшивши або зменшивши трекінг у конкретному абзаці.

Джерело: Joel Friedlander. Self-Publishing Basics: 5 Layout Mistakes that Make You Look Unprofessional. The Book Designer.

Зреферувала Еліна Цильке

Читайте також: 9 сучасних тенденцій дизайну обкладинок для книг на 2019 рік

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *