Права авторів та видавців

32-й Міжнародний конгрес видавців, який відбувався в Нью-Делі з 10 по 13 лютого, розглядав важливість традиційних видавничих цінностей, таких як повага до авторських прав, свобода публікації та необхідність видавців зберігати достовірність та надійність творів.

Кілька сотень людей відвідали конгрес та публічні дискусій, які проходили в Дипломатичному центрі “Тадж-готель” та були організовані на місцевому рівні Федерацією індійських видавців. У заході взяли участь члени місцевої індійської видавничої спілки та група міжнародних фахівців, включаючи представників різних національних видавничих асоціацій. Учасники прибули з Австралії, Бразилії та Фінляндії. Серед делегатів з США були Марія Палланті, генеральний директор Асоціації американських видавців; Лю Сімпсон, виконавчий директор з питань правозастосовчої та торговельної політики для AAP; Трейси Армстронг, президент та виконавчий директор Центру клірингу авторських прав; Пол Дота, головний адвокат, судові справи та дотримання вимог Elsevier; і Пітер Вілі, голова Джона Вілі та синів.

Тема цьогорічного заходу – “Де інновації зустрічаються з досвідом”.

Pallante зазначає, що видавцям слід визнати зростаючі проблеми з авторським правом, які часто виникають унаслідок технічних досягнень. Видавці, за її словами, повинні бути повною мірою задіяні в дискусіях щодо авторського права. Це повідомлення було підтверджено Сімпсоном, який зазначив, що він має намір співпрацювати на міжнародному рівні з іншими видавцями та створювати нові інструменти для забезпечення ефективності боротьби з піратством .

Річард Чаркін, виконавчий директор Блумсбері зазначив, що сьогодні найбільш інноваційні компанії є тими найбільшою загрозою для книжкового бізнесу: «Apple, Amazon, Facebook, Microsoft і Google – це виклик для авторських прав», – сказав він.

“Кожна з цих компаній має 10 лобістів у Брюсселі для кожного”, – сказала одна європейська виконавча організація, яка виступала анонімно. “Але ми готуємося до їх нападу”.

Ці обговорення стали основною спільної місії. Говорячи про соціальну відповідальність видавців, Енріке Мота, президент Федерації європейських видавництв та vp IPA, визначив необхідність “працювати чесно, віддано і цілеспрямовано від імені наших читачів та на користь культури ; завжди захищаючи основні цінності людства; і захист правди, захист знань і піклування про мудрість “. Він зазначив, що мета публікації – це не просто якесь романтичне поняття” з боллівудського фільму”.

З цією метою в останні роки IPA активно працювала над питаннями прав людини, пов’язаними з видавничою спільнотою. Зокрема, це підняло Китай і Саудівську Аравію на повноправний статус у 2015 році, суперечливий хід, який захищав IPA, заявивши, що він поставив організацію у більш сприятливі позиції для просування своїх основних цінностей у цих країнах. Його відносини з цими країнами були напруженими через рішення Комітету з свободи публікацій ПАР, яке представляло премію “Премія свободи”, яку раніше називали премією “Свобода публікації”, до саудівсько-арабського блоггера Раїда Бадаві та нагородження Гой Мінхай , книгорозповсюджувач і видавець у Гонконгу, який зараз знаходиться під арештом у Китаї. Делегати IPA з Китаю не були присутні на презентації нагороди Мінхай, який був прийнятий його дочкою в Британії через Skype. Дві нагороди також були присвоєні посмертно: видавцеві з Бангладешу, Фейсал Арефін Діпону, який був убитий ісламськими екстремістами у 2015 році, а другий – дисидентському китайському автору Лю Сяобо, який загинув від раку минулого року.

Наступний конгрес IPA відбудеться в Ліллехаммері, Норвегія, у 2020 році.

ДжерелоEd NawotkaCopyright and Freedom to Publish Take Center Stage at IPA CongressPublishers Weekly.
Опубліковано: 16 лютого 2018 р.
Зреферував Лев Клименко.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *