Проблема цензури у видавничій галузі

Цензура

Розвивається демократія, формується громадянське суспільство, але цензура живе. Зокрема у видавничій галузі.

Наприклад, російський закон, що забороняє «розповсюдження нетрадиційних відносин з людьми». Він визначає розміри штрафу в розмірі до 100 000 рублів (1682 дол. США) для фізичних осіб та до 10 разів більше для компаній.

Підвищений рівень цензури стосовно ЛГБТ-спільнот у Росії розкритикував президент Міжнародної асоціації видавців Мішель Колман під час відкриття Московської міжнародної ярмарки. Він заявив, що добрі наміри захистити неповнолітніх можуть завдати більшої шкоди, ніж користі. Антигомосексуальний закон «примушує видавців цензурувати тексти, щоб уникати кримінальної відповідальності». На його думку, закон потрібно переглянути.

Про зловживання інтелектуальною власністю та авторськими правами в Індії розповів генеральний директор компанії HarperCollins India Анатха Падманабха. Згідно з індійським законодавством наклеп вважається кримінальним правопорушенням. Книги — навіть речення і параграфи — можуть розглядатися та заборонятися як об’єкти порушення релігійних норм. Видавців можуть заарештувати навіть через художні вигадки. Щороку індійські видавці витрачають цінний час, гроші та ресурси на юридичні вичитки, щоб забезпечити доступність текстів для друку. Ще однією проблемою є легальність копіювання навчального контенту. Через що індійські видавці втрачають мільйони прибутків.

Джерела: Anantha Padmanabhan, Porter Anderson.  Censorship: IPA’s Kolman Refers to Russian ‘Anti-Gay Propaganda’ Law in Moscow, India: The Fault in our Laws. Publishing Perspectives

Опубліковано: 16 грудня 2018 р.
Зреферувала Діана Сяркі.

Читайте також: Цензура ще актуальна — спитайте супермаркети

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *