Прискорене читання для учнів середніх шкіл

Новий звіт від Renaissance Learning (компанія, що розробляє навчальне програмне забезпечення K-12 на базі хмарних технологій). Читання. Розуміння потреби у читанні в учнів середніх шкіл нижче, ніж серед молодших школярів, оскільки підлітки не читають досить складних книг.

Renaissance Learning запускає програму «Прискорене читання». Деякі школярі використовують це, щоб відстежувати свій читацький прогрес, відповідаючи на вікторини про прочитані книги. Для журналу «Що діти читають?» Renaissance Learning найняла професора університету Данді Кейт Топінґ. Це зроблено для того, щоб подивитися, що читає майже мільйон користувачів, за допомогою формули ATOS, яка аналізує середню довжину речень, слів, їх рівень складності і загальну кількість у виданні.

Пані Топінґ виявила, що учні початкової школи читають щоразу складніші книги, але  прогрес зупиняється після того, як вони переходять до середніх класів. Після першого року навчання в середніх класах учні читали книги для нижчої на рік вікової категорії. А після четвертого, п’ятого — щонайменше на три. Це свідчить про те, що багато 16-річних підлітків читають тексти для 13-річних.

«Рівномірність падіння рівня грамотності вражає, оскільки він знижується серед хлопців, дівчат усіх частин Великої Британії», — зауважила пані Топінґ. — «Щоб запобігти зниженню рівня грамотності учнів середніх шкіл, їх треба заохочувати читати складнішу літературу».

«Доведено, що школярі роблять найбільший прогрес, коли читають лише 15 хвилин на день, тому я закликаю всіх учителів середньої школи виділити певний час для читання, щоб запобігти подальшому зниженню рівня грамотності серед молоді», — зауважив директор Renaissance Learning у Великій Британії Дірк Фоч. — «Зниження рівня читання підлітків вражає. Це матиме значний вплив на їхній майбутній академічний успіх».

ДжерелоCharlotte Eyre. Reading comprehension falls in secondary schools, study claims.The Bookseller.
Опубліковано: 22 лютого 2018 р.
Зреферувала Єлизавета Лашкул.

Читайте також: Стратегії успіху книготоргівлі The Works .

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *