Розробка та створення книги для фанатської аудиторії

Книги про розроблення (art-of books) і створення (making-of books) головних поп-культурних франшиз досі залишаються актуальними, навіть незважаючи на те, що уся інформація доступна в інтернеті.

Фанати фільмів, серіалів та відео-ігр мають доступ до джерел інформації, спойлерів і доповнених трейлерів онлайн, що надає їм глибоке уявлення про створення улюблених франшиз. Проте, як виявляється, стійка фанатська база досі має потребу у книгах про розроблення продукту, адже найвірнішим шанувальникам хочеться мати матеріальні та якісні пам’ятки з офіційною інформацією.

Видавці стають активнішими  у цій сфері. Ліцензіари фільмів, телевізійних шоу та відео-ігор також зацікавлені у такому виді продукції. «Цей формат працює для брендів із сильною фан-базою, – зазначає Піт Йодер, віце-президент «Cartoon Network Enterprises North America», які вийшли на цей ринок у 2014 році. – Ми вбачаємо в цьому чудовий шанс дати нашим прихильникам новий унікальний погляд на те, як створюються їхні улюблені шоу. Це успішних шлях для компанії».

Із збільшенням кількості книг про розроблення та створення об’єктів поп-культури, видавцям треба ретельніше обирати свій продукт. «Навколо забагато такої літератури, і вона вже не така, як раніше, – каже Майк Деглер з видавництва «Prima Games», яке спеціалізується на створенні путівників по відео-іграх. – Ми намагаємось сфокусуватися на продуктах, фанати яких готові витрачати гроші на подібні товари». За його спостереженням, найуспішнішими є продукти з вузькою, але міцною фанатською базою. Проте треба усвідомлювати, що такий формат книжок дорогий у виробництві та має невелику цільову аудиторію. «Що далі ви відходите від рейтингових фільмів та відомих брендів, то менші будуть ваші прибутки», – наголошує Ерік Клопфер, головний редактор «Abrams».

Із збільшенням ринку видавцям доводиться шукати способи зробити свій продукт унікальним. «Ми намагаємось додати стільки ексклюзивного контенту, скільки можемо», – каже Деглер, наводячи скетчі персонажів, як так і не було втілено, чи ранні концепт-арти, які раніше не публікувалися. Розвивається мистецтво дизайну обкладинки. Проте Саймон Вард, редактор «Titan», наголошує, що справжні фанати хочуть платити не за яскраві картинки, а за нову інформацію.

Загалом, книги про розроблення фільмів та шоу фокусуються переважно  на малюнках, концептах та дизайні костюмів, і розраховані на аудиторію, яку цікавить візуальна компонента, а також на тих, хто шукає натхнення та референсів. Видання про створення ж у більшості своїй насичені текстом та розраховані на найзавзятіших прихильників.

Проте відмінність між цими форматами фанатських видань іноді стирається. «Дедалі частіше ми поєднуємо інформацію про розроблення і створення в одній книзі, – розповідає Вард. – Ми маємо так багато матеріалів, що було б нечесно пропустити щось, і обидва формати чудово доповнюють один одного. Це дозволяє задовільнити якнайширший читацький інтерес».

Через величезну кількість деталей у таких книгах видавці стикаються з багатьма проблемами, як-то: нечіткий розклад, стислі терміни виконання, поєднання дати публікації з датою виходу основного продукту, а також максимальне уникання спойлерів.

Як зазначає Йодер, для створення однієї подібної книги потрібна величезна кількість матеріалів. Іноді тільки автор оригінального продукту може надати бажаний рівень деталей та унікальних подробиць. І, можливо, найголовнішим є те, що фанати хочуть почути саме авторів, які нерідко є публічними особистостями. У результаті їх участь стає обов’язковою для випуску книг про розробку та створення фільмів, серіалів тощо.

Деглер каже, що ліцензіар, видавці та автори повинні мати попередню згоду щодо інформації, яку вони планують включити у видання. На щастя, більшість авторів оригінальної продукції розуміють важливість роботи над такими книжками, адже колись самі надихалися ними.

ДжерелоKaren Raugust. The Art and Making of a Fan-Favorite Book. Publishers Weekly.
Опубліковано: 16 лютого 2018 р.
Зреферувала Маргарита Козлова.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *