Що потрібно знати малим видавцям про новий закон щодо охорони авторських прав?

Право

Європейський парламент (European Parliament) затвердив зміни до нового законодавства про авторське право, які можуть мати негативні наслідки для малих видавців. Нові норми передбачають, що видавці повинні будуть контролювати наявність копірайту. Кожний нестиме юридичну відповідальність за поширений контент.

Комітет з правових питань Європейського парламенту (The European Parliament’s Committee on Legal Affairs) розглянув внесення змін до таких статей.

Стаття 11. Введення «податку на посилання»

Стаття передбачає, що інтернет-компанії будуть зобов’язані отримати дозвіл від видавців на використання їхнього контенту. Окрім того, великі інтернет-платформи, такі як Google й Facebook, повинні будуть платити видавцям у разі посилання на їхній новинний контент.

Теоретично, ця стаття може допомогти малим видавцям залучати аудиторію безпосередньо до їхніх сторінок, а не новин. Проте ці зміни уможливлюють маніпуляції урядом щодо обмеження свободи слова малих видавців.

Стаття 13. Посилення регулювання захищеного контенту

Ця стаття передбачає регуляцію взаємозв’язку між власниками авторських прав та онлайн-платформами. Платформи повинні будуть застосовувати більш жорстоке регулювання захищеного вмісту, що ускладнить видавцям залучати трафік.

Протест проти статті 13 викликаний страхами видавців, що платформи, побоюючись порушення закону, блокуватимуть їх через залучення агрегаторів новин та інших ресурсів для збільшення трафіку.

Анжела Міллс Вейд (Angela Mills Wade), виконавчий директор Європейської ради видавців, заспокоює малих видавців: «Нова пропозиція не передбачає, що агрегатори та платформи обов’язково потребуватимуть ліцензії на копірайт, щоб показувати контент видавця, а лише якусь форму контракту з видавцем, наприклад частку доходів».

Що далі?

Європейський Союз розглядає ці зміни для того, щоб зменшити невідповідність між доходами власників авторських прав та онлайнових платформ, які використовують цей контент. Хоча нове законодавство не буде прийняте найближчим часом.

Джерело: What`s new in publishing.

Опубліковано: 16 грудня 2018 р.
Зреферувала Діана Сяркі.

Читайте також: «До нас на чай заходив Тигр» від Джудіт Керр отримує право на фільм

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *