Сімейні справи

сімейні справи

Заявки на премію Branford Boase завжди цікавлять людей. Вони розповідають про найбільші очікування видавців і те, що може стати наступною “великою справою”. З одного боку, це широкий вибір книг, які, на думку видавців, будуть розлітатися. З іншого — це історії, які виходять з сьогодення — книги, які визначають сучасні соціально-політичні проблеми та проблеми соціального життя (сімейні справи, сум, тривога).

Цього року вразило те, що було багато історій про внутрішні проблеми, де драма розгорталася через внутрішні конфлікти та негаразди в сім’ї.
В багатьох книгах йдеться про розлучення, зради, нещасні випадки, смерть, проблеми з психічним здоров’ям, і все це на тлі безпорадності дитини. Це, безумовно, дає емоцію, адже життя різне, і це емоція, яка дає читачеві можливість розвинути співпереживання та розуміння. Програли ті твори, персонажі яких були неправдоподібні, читачі їм не довіряли. Тематикою творів ми формуємо наших читачів.

Насправді в кожній родині є свої традиції, ритуали, звичаї, що створюють свою сімейну мікрокультуру. Це не обов’язково щось грандіозне, але навіть такого дріб’язку, як правила щоденної спільної сімейної вечері або спільного недільного сніданку, особливі сімейні рецепти, жарти, різновиди відпочинку (катання на велосипеді, вилазки на пікнік, спільні ігри або перегляд фільмів). Це все те, про що ми можемо сказати: “У нас у родині заведено…”, “Щоліта ми з батьками (дітьми)…”. Так і у видавництві варто створити певні традиції, зустрічі та приємні моменти. Такі дрібниці будуть заохочувати людей до праці, а головне викликати позитивні емоції.

Сімейні психологи розглядають традиції як заведені в видавництві норми, манери поведінки, звичаї та погляди, що передаються з покоління в покоління і мають символічне значення для всіх членів колективу. Це і є своєрідні сімейні справи колективу. Наявність таких традицій свідчить про те, що видавництво згуртоване.

ДжерелоJulia EccleshareA family affair. The Bookseller.
Опубліковано: 1 травня 2018 р.
Зреферувала Анастасія Олійник.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *