Сучасний статус самоцензури

цензура

Актуальність цензури для видавців зростає; видавництво в Індії перебуває на межі руху #MeToo, в той час як видавництва «дорослої» літератури, здається, закам’яніли перед обличчям змін і темами різноманітності та сексуальності, які зараз активно просувають підлітки.

У Франції статус цензури зростає. Нехай видавництва і не прагнуть цензурувати літературу, проте петиції від читацької аудиторії здатні примусити видавців прибрати з полиць певні книги, як це сталося з коміксом «Малятко Пол», орієнтованим на дорослу аудиторію. Ані розміщення в дорослій секції книгарень, ані наліпка з попередженням про зміст не зупинили вилучення коміксу з продажу.

В Індії, країні, де декриміналізація ЛГБТ — стосунків відбулася лише 2018-го року, видавничий світ залишається глибоко консервативним. Втім, поодинокі приклади прогресивної літератури з’являються на полицях. Народжується новий тренд публікації літератури від найнижчих каст індійської класової системи.

Видавці Нової Зеландії використовують послуги «читача делікатності», який перевіряє книгу на предмет того, чи здатна вона образити почуття певної категорії людей стосовно якоїсь делікатної теми.

Найпрогресивнішою вважається література, орієнтована на молодь. Нове покоління не несе на собі ваги консерватизму і саме вони є трендсеттерами у світі літератури, так само як і найімовірнішими покупцями книг на прогресивні теми.

Всі ці питання обговорювали на Франкфуртській Книжковій Виставці в Німеччині за спеціально організованим круглим столом.

ДжерелоPorter AndersonAt Frankfurt: A Panel on Self-Censorship and Morality in Publishing Today. Publishing Perspectives.

Опубліковано: 19 грудня 2018 р.
Зреферувала Юлія Отрішко.

Читайте також: Сучасний статус самоцензури

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *