Тренди дитячої літератури: 5 прогнозів на 2018 рік від scholastic

Редактори американського видавництва Scholastic склали п’ять пунктів, у яких прогнозують, які теми будуть найпопулярнішими в дитячій літературі 2018 року.

У цій заяві керівник Scholastic Book Clubs, Джуді Ньюман, розповіла, що редактори видавництва глибоко дослідили увесь ринок та його потенціал, не в останню чергу через те, що протягом року вони мають забезпечити широкий вибір літератури для своїх читачів. «Це дослідження, — каже вона, — допоможе дітям знайти правильну книгу у правильний час, щоб заохотити їх любов до самостійного читання». Було також зазначено, що деякі прогнози минулих років виправдалися.

Тож у 2018 році на дитячу літературу очікує:

1. Більше сильних жіночих персонажів

Сильні жіночі головні герої слугуватимуть хорошим прикладом не тільки для дівчат, а й для хлопчиків. Очікується багато нон-фікшну, у якому буде розповідатися про роль жінок в історії та в сучасних подіях, що сприяють соціальному прогресу.

2. Ілюстрований дитячий нон-фікшн

Наразі видавці зацікавлені у громадській освіті та медіаграмотності дітей. Поміщаючи читача в місце та час, показуючи їх очима головних героїв різноманітних подій, такі книжки допоможуть дітям краще зрозуміти важкі теми.

3. Повернення культових серій та персонажів

У минулому році Торік фільми і серіали переосмислювали відомих персонажів коміксів та літератури для нового покоління. Цей тренд розшириться і на дитячу літературу: вже відомі герої опиняться у нових ситуаціях та зустрічатимуть нових друзів.

4. Чарівні істоти

Дослідження нових місць та світів є невід’ємною частиною розважальної літератури. Через історії про єдинорогів і драконів дітям із гумором розповідатимуть, як бути унікальним та залишатися вірним собі.

5. «Зроби сам!»

Вже давно зазначалося, яке велике значення мають книги та набори, які вчать дітей створювати щось самостійно та розвивають їх творчі здібності. Саме тому 2018 року багато книжок буде присвячено простим науковим дослідам, основам кодування тощо. Ці теми поєднуватимуться із вже відомими персонажами і франшизами, щоб привабити більшу аудиторію.

Джерело: Porter Anderson.Trends in Children’s Books: Five 2018 Predictions from Scholastic. Publishingperspectives.com

Опубліковано: 18 грудня 2017 р.

Зреферувала Маргарита Козлова.

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *