Дитяча книжка. Створити її не так легко, як здається. Зацікавити маленьких, але вибагливих читачів треба вміти. Про що не варто забувати, коли пишеш книжку для дітей?
“Показати”, а не “розповісти”
Для малюків особливо важливу роль відіграють ілюстрації, адже саме вони є першими кроками до розвитку фантазії малечі. Велика кількість тексту лякає маленьких читачів. Історії перестають цікавити дітей, оскільки не містять цікавих зображень героїв. Тому менше тексту – більше картинок.

Дитяча книжка: чіткі початок, середина та кінець
Діти до 12 років дуже чутливі. Для них важливо “розжувати” всю інформацію, проте, це має бути дуже ненав’язливо. У такому разі, конкретика грає неабияку роль. Заплутаний сценарій буде важким для дитячого сприйняття, тому краще писати все, як мінімум, у звичайному хронологічному порядку. Продумайте зав’язку, розвиток дії. Створіть цікаву та напружену кульмінацію. Заінтригуйте маленьких читачів. А тоді подавайте логічний та повчальний фінал.
Дитяча книжка – ні проповіді
Історія повинна бути досить легкою, без тиску. Не варто ставити собі за мету НАВЧИТИ. Краще розповісти, поділитися досвідом, відкрити інший бік реальності. Автор має викликати зацікавленість і деякий самоаналіз, але в жодному разі протест. Інтригуюча історія з повчальними елементами точно зацікавить маленьких дітей. Прочитавши книжку, юний читач має сперечатися, перш за все, зі собою, не з автором.
Джерело: today.com
Дата звернення: 11. 04. 2016
Переклала та зреферувала: Анастасія Загорна.
Читайте також: Власний текст. Читання, редагування та оцінка свіжим поглядом
Сповіщення: Дитячі книжки: публікація/друк для авторів-початківців
Сповіщення: Які дитячі книжки зацікавлять дітей та їх батьків?