У Монреалі підбили підсумки: нові статистичні дані про читання підлітків

читання

Дослідники здійснили моніторинг здоров‘я дітей у Квебеку. На запитання: «Скільки часу на тиждень ви витрачаєте на читання для власного задоволення (книг, журналів, газет і читання на комп‘ютері), 42 % з 2000 опитаних підлітків відповіли, що читають близько години, або ж зовсім не читають.

Дослідження «Étide longitudinale sur le développement des enfants du Québec» (ELDEQ), яке здійснив Інститут статистики Квебеку (Institut de la statistique du Québec), розпочалось у 1998 році і буде чинним до 2023 року.

У дискусії книжковий ярмарок у Монреалі (Salon du livre de Montreal) взяли участь провідні психологи, вчителі, автори. Деякі підлітки підтвердили міф, що віддають перевагу новим медіа. Студент Джеремі Керрір (Jérémie Carrier) цікавиться наукою і вважає, що всю необхідну інформацію може зручно та мобільно знайти в інтернеті. Студенти не забувають і про цінову політику друкованих видань, значно комфортніше та дешевше для них зареєструватися на сайті, щоб безкоштовно завантажувати книжки на мобільні пристрої.

Читайте також: Улюблене з підліткової літератури

Як розв‘язати проблему підліткового читання? Студентка Марія-Елена Сегуін (Marie-Hélène Séguin) вважає, що саме в дитинстві виникає основа любові до читання, музики та культури. У цьому контексті батьки та діти мають стати партнерами, які «співпрацюють» та розвиваються в культурному напрямі. Важливим чинником є можливість самостійно вибрати літературу, яку не буде нав‘язувати старше покоління.

Джерело:  Luca Palladino. In Montréal, Concern About Teen Reading Amid New Statistics. Publishing Perspectives.

Опубліковано: 28 листопада 2018 року

Зреферувала Карина Горіна

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *