Вампіри повертаються: новинки підліткової літератури

Вампіри повертаються: новинки підліткової літератури

Відтоді, як сага «Twilight» («Сутінки») Стефані Маєр розійшлася по всьому світу сумарним тиражем понад 100 мільйонів примірників, захопливість підлітків у драматичним життям вампірів встигла і вогнем запалати, і  швидко згаснути. Тим не менш, з виходу франшизи вже минуло майже 15 років, і онлайн-видання Publishers Weekly провело бесіду з авторами, які збираються повернути пристрасть читачів до багатовікових істот.

Кусюча реальність

Трейси Вулф — автор понад 60 книжок, багато з яких були пов’язані з паранормальними істотами, а фантастичний роман «Crave» («Тяга») — перший, у якому присутні вампіри.

Сюжет книги доволі простий: коли героїня-підліток Грейс втрачає обох батьків, вона вимушена переїхати з Сан-Дієго у сільську місцевість Аляски. Єдиний дорослий родич, який в неї залишився, — це дядько Фінн, директор Катмірскої академії, школи-інтернату для дітей з надприродними якостями. Грейс — єдина проста людина у новому шкільному оточенні й багато хто вороже ставився до неї. Втім ці труднощі не заважають дівчинці закохатися у могутнього (серед підлітків) вампіра —Джексона Вега.

Так чому ж фантастична література про вампірів знов /цікавить читачів? За словами Вулф, коли у житті все йде добре, люди із задоволенням занурюються у реалістичну літературу, але тільки щось де не так, читачі хочуть хоч тимчасово втекти в казкове місце, повне міфів і легенд. На те, чому обирають саме вампірів, Вулф відповіла: «Вампіри — це своєрідні супергерої надприродного світу. Мені здається, що коли кожний з нас страждає від болю і невдач у житті, ідея стати тим, кому ніхто не заподіє шкоди, є потужною».

Ніколи не вбивай хлопця на першому побаченні

У сюжеті «The Fell of Dark» («Падіння темряви») Калеба Роріга розповідається про Оггі Пфайффера, 16-річний гея, який живе в передмісті Чикаго. В один момент з Оггі починають відбуватися дивні речі, і він думає, що це пов’язано з тим, що він був містично обраний для вбивства вампірів; але в реальності все ще більш химерно: стародавній і потужний «The Corrupter» («Руйнівник») планує повернутися на Землю, використовуючи Оггі як судно. Теорії різняться щодо намірів «The Corrupter» після його воскресіння і того, що з ним треба робити: зупинити, або захистити. Одне зрозуміло — думка Оггі нікого не цікавить. 

«На мою думку, у книгах важливо посилати дуже чіткі повідомлення», — каже Роріг про написання підліткової літератури. «Ми — дорослі люди, які пишуть для молодих читачів, і ми можемо допомогти їм орієнтуватися у складних ситуаціях».Роріг додає: «Якщо ти відчуваєш дискомфорт від певних дій, то це не значить, що з тобою щось не так».

Це не перша книжкапро вампірів цього автора. На цей шлях його надихнула цитата, яку він прочитав в інтерв’ю з літературним агентом ще десять років тому: «Якщо у вас є будь-які сподівання на публікацію ваших робіт, то у вашому сюжеті повинні бути вампіри, зомбі чи перевертні».

Що ми робимо в Тіні

Зораїда Кордова та Наталі К. Паркер — авторки антології «Vampires Never Get Old: Tales with Fresh Bite» («Вампіри ніколи не старіють: казки зі свіжим укусом»).

У написанні історій брали участь різні автори: причому, це були не тільки письменники-фантасти, але й ті, хто ще жодного разу не писали про надприродних істот. Паркер також зазначає, що вони дали можливість авторам змінити стереотипний образ вампіра у підлітковій літературі: «Мені здається, що всі бачать вампіра дуже вродливим, білим, гетеросексуальним хлопцем. Нам хочеться, щоб автори розширили свої можливості в створенні персонажів».

Читайте також: Найпопулярніші дитячі, креативно ілюстровані бестселери 2019

Джерело: https://www.publishersweekly.com/pw/by-topic/childrens/childrens-book-news/article/83263-the-return-of-the-ya-vampire.html


Дата звернення: 21.05.2020


Переклала та зреферувала Маргарита Іванченко

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *