Тло. Його важливість в оповіданнях

Тло — це контекст, в якому відбуваються події, який включає час, місце та соціальне середовище. Тло допомагає читачам візуалізувати розповідь та зробити її реальною. Незалежно від того, чи то фікшн, чи нон-фікшн, чи будь-який інший жанр,  Ви маєте відповісти на журналістські запитання: що? хто? де? коли? чому? як?

Так само, як фотографія має тло і передній план, так само й оповідання. Головні герої та їхні дії на передньому плані. Час, місце події та соціальне оточення формує фонове зображення. Місце, де живуть Ваші персонажі, впливає на їхню особистість, цінності, навіть їхні проблеми та реакцію на них.

Час і місце історії

Час і місце — це два основні елементи розповіді, вони мають бути дуже добре продумані. Було би безглуздо описувати сучасні хірургічні операції, якщо дія відбувається в 1800-х чи надсилати термінові повідомлення поштою в сучасному Нью-Йорку. Юдора Велті сказала: «Кожна історія була би іншою історією, якби її персонажі та сюжет опинилися в іншому часі та місці.»

Час

Існує чотири види часу, кожен з яких має особливу роль: час годинника, час календаря, сезонний час та історичний.

Час годинника може створювати різні настрої та навіть передавати напруженість. Подумайте про тиск наближення дедлайну чи про чоловіка, який чекає на дзвінок викрадачів своєї дружини.

Час календаря може дати суспільству розуміння того, що відбувається у Вашій розповіді. Якщо Ви згадуєте четверте липня, то американці зрозуміють вплив національного свята. Це може бути більш витончено, як п’ятниця 13 або 15 квітня. У різних країнах є дати, які мають деякий вплив. Наприклад, “День боксу” у Великобританії чи “День Бастилії” у Франції.

Сезонний час відноситься до чотирьох сезонів. Зима в Міннеаполісі значно відрізняється від зими в Кі-Вест, Флорида. Січень в Австралії — це не січень у Нью-Йорку. Більшість з нас мають різні способи життя в різні сезони, але Ви не будете кататися на лижах у Вейлі влітку.

Історичний час може встановити психологічне та соціальне розуміння поведінки і найбільше впливає на загальне тло розповіді. Люди спілкуються по-різному, залежно від часу, в якому вони живуть. Американці в 1950-х роках спілкувалися інакше, ніж американці в 2000-х. Загальні слова та фрази в епоху перед громадянською війною Америки можуть бути повністю застарілими або незрозумілими сьогодні. Історичний час надає розумову, моральну, релігійну, емоційну та соціальну обстановку розповіді.

Місце

Місце — це географічне розташування, яке може варіюватися від країни до кімнати. Наприкад, «Перевтілення» Кафки, дія якого відбувається в межах чотирьох стін.

Місцем можуть бути й фізичні деталі. Який це має вигляд і як звучить? Станція метро має свої унікальні запахи та звуки, так само як і церква.

Є і нефізичні характеристики. Культурні впливи, такі як освіта, соціальне становище, економічний клас та релігійні переконання, безумовно, змінюються залежно від місця розташування. Система освіти в Лонг-Айленді та  Зімбабве зовсім різна. Католицькі школи та державні школи того ж міста також відрізняється.

Але розповідь — це не тільки описи навколишньої обстановки. Використовуючи психологічні підказки від персонажів, письменники можуть підставляти час та місце під події, які відбуваються, одночасно прописуючи мотивацію та цілі героїв. Тому важливо дібрати такі деталі, які би правильно відобразили цінності, думки та почуття персонажа.

Джерело: Nancy L. Erickson. The Importance Of Setting In Your StoryBookBaby Blog
Опубліковано: 23 лютого 2018 р.
Зреферувала Марія Глух.

Читайте також: Видра і видавець: що спільного?

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *