Ви не можете судити про книжку за її обкладинкою — якщо ви робот

Вчені створили алгоритм для визначення жанру книжки за її обкладинкою. На превеликий жаль інтернет-книготорговців, алгоритм працює не дуже добре.


MIT Technology Review розповідає про новий алгоритм машинного бачення, який розробили вчені з університету Кюсю в Японії. У своїй праці вони пояснюють, як навчили глибоку нейронну мережу «визначати жанр книжки на основі візуальних доказів, що забезпечуються її обкладинкою».

Читайте також: Класна книжкова обкладинка: секрети створення

Для перевірки нейромережі, вчені завантажили в неї 140 тисяч обкладинок книжок різних жанрів – від фотовидань до романтики.
«Результати вийшли дуже цікаві. Алгоритм визначив майже правильний жанр у 40 % відповідей і знайшов точний жанр у 20 % випадків. Це показує, що класифікація книжок за обкладинками можлива, хоча це дуже важке завдання», — пишуть вчені.

Алгоритм, можливо, виявився кращим ніж передбачалося, але поки що він працює гірше за людей. Стоячи в будь-якій бібліотеці або книгарні, ми б могли визначити жанр книжок за їхніми обкладинками краще, ніж нова нейромережа.

Отже, принаймні у світі книжок, ми поки що трохи попереду машин.

Джерело: Alison Flood. You can’t judge a book by its cover – if you’re a robot. The guardian. Опубліковано: 8 травня 2019 р.
Зреферувала Надія Присяжнюк

Поширте у соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *